16:00 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (421)
  28

  Socialinio draudimo specialistai ragina šalies gyventojus iš anksto užpildyti neterminuotą prašymą ligos išmokai, be to, primena išmokų dydžius ir mokėjimo terminus, per kokį laiką mokamos ligos išmokos šeimos nario slaugai

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui. "Sodra" primena, ką apie ligos socialinio draudimo išmokas reikia žinoti susirgus ar slaugant vaikus.

  Iš anksto užpildyti neterminuotą prašymą ligos išmokai

  Prašymą galima užpildyti tiesiog dabar. Nebūtina laukti, kol susirgsite ir kreipsitės į gydytoją. Prašymą gali užpildyti ir dirbantys pensininkai.

  Teikiant prašymą, sistema automatiškai parenka metais ankstesnę datą — tam, kad gautumėte visas priklausiusias ligos išmokas už pastarųjų 12 mėnesių laikotarpį, jei dėl jų dar nespėjote kreiptis.

  Neterminuotą prašymą skirti ligos išmoką patogiausia ir greičiausia pateikti internetu, prisijungus prie "Sodros" asmeninės gyventojo paskyros. Tai padaryti galima ir atvykus į bet kurį "Sodros" skyrių.

  Išmokų mokėjimo terminai

  Pateikęs neterminuotą prašymą skirti ligos išmoką žmogus gali būti ramus — jeigu išmokos jam priklauso, jos bus mokamos automatiškai. Sprendimas dėl ligos išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų po to, kai buvo gauti reikalingi duomenys ir dokumentai.

  Ligos išmoka išmokama per septynias darbo dienas nuo sprendimo priėmimo. 

  Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

  Laikas, kai mokama ligos išmokas šeimos nario slaugai, yra ribotas. Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo to, kiek truks gydytojo išduotas nedarbingumo pažymėjimas, ligos išmoka galės būti mokama nustatytą laiką — ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas, jei slaugote vaikus, vyresnius nei 14 metų, ir ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, jei slaugote vaikus iki 14 metų.

  Išmoka gali būti skiriama ir už ikimokyklinio amžiaus vaiko priežiūrą, kai vaikų lopšelyje — darželyje ar mokykloje (priešmokyklinės grupės) paskelbiamas karantinas.

  Išmoka skiriama vienam iš tėvų. Tačiau nuo šių metų ligos išmoką anūkų slaugai gali gauti ir teisę į šią išmoką turintys (dirbantys ir ligos draudimu draudžiami) seneliai.

  Daugiau informacijos apie ligos išmokas, jų dydžius, slaugos terminus rasite šiame "Sodros" puslapyje.

  Išmokų dydis

  Susirgus už pirmąsias dvi ligos dienas 80-100% uždarbio dydžio ligos išmoką moka darbdavys. Nuo trečios nedarbingumo dienos "Sodra" moka 80% kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos išmoką.

  Susirgus vaikui nuo pirmos ligos dienos "Sodra" moka 85% kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos išmoką.

  Ligos išmoka negali būti mažesnė ar didesnė, nei nustatytos ribos. Minimalus priskaičiuotas vienos dienos ligos išmokos dydis yra 6,02 euro. Maksimalus priskaičiuotas vienos dienos ligos išmokos dydis: 64,21 euro, slaugant vaiką — 68,22 euro.

  Paskaičiuoti išmoką galima "Sodros" skaičiuoklėje.

  Sergant savaitgalį ar švenčių dienomis

  Jeigu pagal darbo grafiką žmogus turėjo dirbti savaitgalį ar švenčių dienomis, už pirmas dvi ligos dienas, kurios sutampa su žmogaus darbo grafiku, išmoką moka darbdavys.

  "Sodra" ligos išmoką moka tik už kalendorines darbo dienas, taikant penkių darbo dienų savaitę (nepriklausomai nuo individualaus žmogaus darbo grafiko).

  Temos:
  Medicina ir sveikata (421)

  Dar šia tema

  Sergančius anūkus prižiūrintys seneliai galės gauti ligos išmokas
  Išmokos ypač sunkiai sergančių vaikų tėvams bus mokamos ilgiau
  Tegai:
  ligos išmokos, gripas, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Lietuva

  Svarbiausios temos