17:41 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Lietuvos nepriklausomybės diena, archyvinė nuotrauka

  Paskelbta, kaip švęsti Lietuvos gimtadienį

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (53)
  17922

  Išradingiausiai šventusius Vasario 16-ąją prezidentė asmeniškai apdovanos Lietuvos trispalvėmis

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Šventiniai 100-mečio renginiai prasideda jau trečiadienį, vasario 14 dieną.

  Vasario 14-oji

  12:00 Prezidentė perduos gėles Vasario 16-osios akto signatarų artimiesiems.

  14:00 atidarys šimtmečiui skirtą interaktyvią parodą "Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos" Valstybės pažinimo centre. Ši visuomenei atvira paroda vyks lietuvių ir anglų kalbomis, taip pat bus pritaikyta kurtiesiems.

  Vasario 15-oji

  Ketvirtadienį 10:00 prezidentė už nuopelnus Lietuvai įteiks valstybinius apdovanojimus 100 žmonių.

  15:00 įteiks Nacionalines kultūros ir meno premijas.

  Vakare vyks Prezidentės dvišaliai susitikimai su į iškilmes atvykusiais Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Donaldu Tusku ir Europos Komisijos Pirmininku Jeanu-Claude‘u Junckeriu.

  Vasario 16-oji

  8:30 Vasario 16-osios akto signatarų pagerbimo ceremonija Rasų kapinėse.

  10:00 Vilniuje rengiama jaunimo eisena "Lietuvos valstybės keliu".

  Prezidentės kvietimu į Lietuvos gimtadienio šventę atvyks ir daugiau garbingų svečių: Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Suomijos, Ukrainos, Gruzijos Prezidentai, Švedijos kronprincesė Viktorija ir Danijos kronprincesė Mary. Visų svečių iškilmingą sutikimą bus galima stebėti tiesiogiai vasario 16 dieną 11:00 dieną per LRT.

  12:00 Daukanto aikštėje vyks Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, kurią 12:30 vainikuos visą šalį sujungsiantis bažnyčių varpų skambėjimas. Lietuvos žmonės kviečiami dalyvauti šiame renginyje, kuriame taip pat bus iššautos trys garbės salvės, sveikindami Lietuvą virš aikštės praskris NATO oro policijos misijos naikintuvai, bus skaitomas Nepriklausomybės Aktas, pražygiuos 100 trispalvių eisena.

  13:00 Arkikatedroje vyks šventos Mišios, dalyvaus prezidentė.

  14:30 Pilies gatvėje prie Signatarų namų, o 17:00 — 100 laisvės laužų uždegimas Vilniaus Gedimino prospekte. Juos uždegs Lietuvai ir Vilniui nusipelnę žmonės.

  Vakare visi žmonės kviečiami dalyvauti koncertuose Katedros aikštėje ir Lietuvos operos ir baleto teatre (LNOBT). Iškilmingas koncertas „Gloria Lietuvai" iš LNOBT 18:00 bus tiesiogiai transliuojamas per LRT, o 19:00 žmonės kviečiami rinktis į nemokamą koncertą Katedros aikštėje, kur populiariausi Lietuvos dainininkai atliks patriotines dainas. Išskirtinis šio koncerto akcentas — didžiulis varpo formos LED ekranas, kuris aikštėje stovės iki pat Kovo 11-osios.

  Vasario 17

  Prezidentė susitiks su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda ir jo vadovaujama delegacija.

  Prezidentė ragina visus žmones kūrybingai ir prasmingai švęsti Valstybės atkūrimo 100-metį ir jau šeštus metus iš eilės kviečia prisijungti prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai". Linksmiausių ir išradingiausių sumanymų autorius valstybės vadovė pakvies į Prezidento rūmus ir padovanos trispalvę vėliavą. Idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo šalį šimtmečio proga, galima dalytis oficialioje svetainėje www.lrp.lt/vasario16 iki vasario 20 dienos.

  Temos:
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (53)

  Dar šia tema

  Pasinerk į lemtingus Lietuvos valstybės atkūrimo įvykius: ekskursija po Vilnių
  Lietuvos sostinės moksleiviams nemokamai rodomas spektaklis apie Vilnių
  Fotofaktas: Lietuvos šimtmečio proga iš automobilių suformuotas skaičius 100
  Tegai:
  renginiai, valstybės šimtmetis, šventė, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Nepriklausomybės diena, šimtmetis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos