18:20 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  383

  Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad nuo šiol nereikia eiti į polikliniką, norint prasitęsti anksčiau išrašytą receptą, pakaks paskambinti šeimos gydytojui

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Šeimos gydytojai ir slaugytojai gali nuotoliniu būdu išrašyti medicinos pagalbos priemones, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime spaudai. 

  Reikės tik, pavyzdžiui, paskambinti į šeimos medicinos paslaugas teikiančią gydymo įstaigą, kurioje žmogus yra prisirašęs, ir to pakaks, kad būtų išrašytas anksčiau gydytojo paskirtų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) receptas.

  Šeimos gydytojas ir slaugytojas jau gali pakartotinai pacientui išrašyti anksčiau paskirtų kompensuojamųjų MPP ne ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui, jei receptas išrašomas suaugusiam žmogui. Jei receptas išrašomas vaikui —  ne ilgesniam kaip 1 mėnesio laikotarpiui, primena ministerija.

  Mokslininkai papasakojo apie paracetamolio pavojų >>

  Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamosios MPP pacientams išrašomos remiantis nustatyta tvarka — kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašu (jį galima rasti čia).

  Minėtos priemonės yra išrašomos tik ambulatoriškai gydomiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draustiems pacientams. Išrašyti pirmą kartą skiriamų kompensuojamųjų MPP turi teisę gydantis gydytojas, atsižvelgdamas į ligos eigą, sunkumą, gretutines ligas. Vėliau minėtas priemones gali išrašyti ir bendrosios praktikos slaugytojas.

  Dar šia tema

  Šeimos gydytojai galės išrašyti vaistus, kuriuos išrašydavo tik specialistai
  Pernai vaistų kainos Lietuvoje nuosekliai mažėjo
  Siūloma priversti vaistines parduoti pigiausius vaistus
  Tegai:
  elektroniniai receptai, vaistai, receptas, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos