18:57 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  161

  Europarlamentaras ragina premjerą ir Švietimo ministeriją išsiaiškinti, ar pasakos apie dvejų princų meilę nedaro neigiamo poveikio nepilnamečiams

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Europarlamentaras Valentinas Mazuronis susirūpino tuo, kad Austėjos Landsbergienės įsteigtoje mokykloje pradinių klasių mokiniams buvo skaitoma knyga "Gintarinė širdis", pasakų knyga apie homoseksualias poras.

  Mazuronis savo Facebook pasidalino, kad raštu kreipėsi į Saulių Skvernelį bei Švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę prašydamas išsiaiškinti, ar Lietuvos pradinėse mokyklose yra vedamos pamokos, kurių metu pradinukams yra pasakojamos pasakos, skatinančios tos pačios lyties santuoką, ir ar šių pamokų vedimas atitinka Vyriausybės programos ir Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos požiūrį bei nuostatas, kurios aukščiau paminėtų institucijų buvo įvardintos kaip darančios neigiamą poveikį nepilnamečiams.

  Politikas atkreipia dėmesį į tai, kad viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad 2017 metų lapkritį Tolerantiško jaunimo asociacija Austėjos Landsbergienės įsteigtoje mokykloje pradinių klasių mokiniams vedė pamokas, kurių metu buvo sekamos knygos "Gintarinė širdis" pasakos.

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba dar 2014 metais pripažino, kad knygoje "Gintarinė širdis" surinktos pasakos, kurios pateikia vienos lyties santykius kaip normalius ir savaime suprantamus, vaiko trapiai pasaulėžiūrai yra kenksmingos, per invazyvios, direktyvios ir manipuliatyvios, todėl daro neigiamą poveikį asmenims iki 14 metų.

  Savo žinutėje Mazuronis dar kartą primena, "jog minėtos knygos pasakose yra propaguojama tos pačios lyties asmenų santuoka, o Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) šias pasakas įvertino kaip darančias neigiamą poveikį nepilnamečiams".

  "Be to, Lietuvos edukologijos universitetas oficialiai pavadino šias pasakas "žalingomis, primityvia ir angažuota homoseksualumo propaganda, visiškai neatitinkančia universiteto vaikų ugdymo koncepcijos", — rašo politikas.

  Todėl europarlamentaras nori žinoti, kokių priemonių imsis premjeras ir švietimo ministrė, jei tokio pobūdžio pamokų vedimas neatitinka oficialios Vyriausybės bei Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos pozicijos.

  Dar šia tema

  Lietuvos rinktinės žaidėja susituokė su savo širdies drauge
  "Šimtmečio vestuvės": Valentino dieną Vilniuje galės "susituokti" gėjai
  Tegai:
  propaganda, homoseksualai, vaikai, Valentinas Mazuronis, Austėja Landsbergienė, Lietuva

  Svarbiausios temos