17:30 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Moteris per internetinę pokalbių programą "Skype" nepažįstamiems žmonėms suteikė prieigą prie savo kompiuterio ir tokiu būdu atvėrė elektroninės bankininkystės kelius prie savo sąskaitų

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. 54-nerių metų šiaulietė, nepažįstamiems žmonėms suteikusi prieigą prie savo kompiuterio ir tokiu būdu atvėrusi elektroninės bankininkystės kelius prie savo sąskaitų, prarado daugiau nei devynis tūkstančius eurų, praneša Policijos departamento spaudos tarneba.

  Moteris su savo vyru, prisiregistravę įvairiose prekybos valiutomis interneto platformose ir prekiavę akcijomis internetu (tai toks prekybos būdas, kurį trumpai paaiškinti būtų galima dviem žodžiais "sandoris-lažybos"), vasario 7-ąją sulaukė telefoninio skambučio. Mobiliuoju telefonu paskambinęs rusakalbis vyras prisistatė esąs vienos brokerių kompanijos atstovas ir pranešė, kad norėtų pasišnekėti dėl vienos firmos bankroto, tačiau pokalbį pratęsti paprašė per internetinę pokalbių programą "Skype". 

  Moteris pasakė savo abonento vardą "Skype" ir netrukus sulaukė nepažįstamojo skambučio bei jo atsiųstos programėlės nuorodos. Kai moteris spustelėjo ant tos nuorodos, skambinusysis gavo prieigą prie jos kompiuterio ir galėjo stebėti visus jos monitoriuje atliekamus veiksmus. Apie brokerių firmos bankrotą pranešęs vyras informavo, kad dar yra galimybė šiaulietei iš vienos platformos, kurioje moteris prekiauja akcijomis, susigrąžinti 300 eurų. Šiaulietė, žinoma, apsidžiaugė ir visai prarado budrumą.

  Toliau bendravimą su moterimi tęsė "brokerio kolega", taip pat "Skype" paskambinęs rusakalbis, kurio komandas šiaulietė uoliai vykdė. Moteriai buvo liepta, naudojantis elektronine bankininkyste, prisijungti prie savo sąskaitos Swedbanke ir pasižiūrėti vertybinių popierių sąskaitas. Moters atliekamus veiksmus ir visą bankinę informaciją skambinusysis be problemų stebėjo jos monitoriaus ekrane, nes ji, paspaudusi ant jai atsiųstos nuorodos, tiesiog geranoriškai su nepažįstamuoju pasidalijo savo monitoriaus ekranu ir sudarė sąlygas naudotis jos kompiuteriu.

  Po kurio laiko šiaulietė sulaukė dar vieno skambučio per "Skype" programą. Trečiasis "brokeris" paprašė jos asmens tapatybės kortelės ir dviejų bankų, kuriuose moteris turėjo sąskaitų, debetinių kortelių duomenų, prašydamas jas nufotografuoti iš abiejų pusių. Vėliau buvo paprašyta, kad šiaulietė internetu prisijungtų prie kitame — SEB, banke esančios savo sąskaitos. Šį prisijungimą moters monitoriaus ekrane "brokeris" irgi stebėjo specialios programėlės pagalba.

  Sutarę, kad šiaulietei rusakalbis paskambins rytojaus dieną, skambinusysis atsisveikino žodžiais, kurie pažadino moters budrumą: "Iki rytojaus nieko nedarykit".

  Sunerimusi, kodėl ji iki rytojaus neturėtų nieko daryti, moteris vakare, naudodamasi elektronine bankininkyste, prisijungė prie Swedbanke esančios savo sąskaitos ir pamatė, kad joje nebėra 9100 eurų, kurie buvo pervesti į vieną brokerių kompaniją. Kadangi moteris šio pinigų pervedimo nedarė, tai suprato, kad pateko į sukčių pinkles ir buvo apgauta.

  Taigi, iš bendravimo su nepažįstamais brokeriais internetu, juo labiau leisdami jiems prisijungti prie savojo kompiuterio, pelno nelaukite, tik — sąskaitos ištuštėjimo.

  Dar šia tema

  Sukčiai pardavinėja per internetą SAM uždraustą gydomąjį kremą
  Lietuvos paštas: sukčiai žada apklausos būdu laimėti "iPhone" arba "Samsung"
  Įmonių dėmesiui: sukčiai siuntinėja elektroninius laiškus su virusu
  Atsargiau: sukčiai vilioja pinigus siūlydami "pelningai investuoti"
  Tegai:
  elektroninė bankininkystė, sukčius, Skype, Šiauliai, Lietuva

  Svarbiausios temos