03:17 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Savo gimtadienio proga muziejuje vyks ekskursija po pirmąją Vilniaus viešąją elektrinę, atvaizdų kūrimas elektra ant medžio, grupės "Kūjeliai" koncertas, užkandžiai bei pašnekesiai prie karšto gėrimo puodelio

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Šiandien, vasario 14 dieną, Energetikos ir technikos muziejus (ETM) švenčia 15-tajį gimtadienį.

  Savo gimtadienio proga muziejus lankytojams atvers duris nemokamoms visos dienos veikloms.

  Muziejaus istorija

  Muziejus įsikūręs istorinėse Vilniaus patalpose — prieš daugiau nei šimtą metų čia veikusioje pirmojoje Vilniaus viešojoje elektrinėje. Kaip teigia muziejaus vyr. fondų saugotojas dr. Karolis Kučiauskas, pastaroji lėmė pradžią ne tik Piuromonto ir Šnipiškių, bet ir viso Vilniaus modernizacijai.

  Vasario 14-tąją lankytojai galės susipažinti ir su kitomis muziejaus įkūrimo akimirkomis – ETM komanda pristatys archyvinę medžiagą, menančią muziejaus atidarymo dieną. Prisiminimais apie atidarymo akimirkas dalinsis tiek patys įkūrėjai, tiek buvę ir esami muziejaus darbuotojai.

  Muziejus prieš rekonstrukciją

  Atvykusieji turės galimybę apžiūrėti ir patį muziejų – Energetikos, "Pagaminta Vilniuje", "Vilniaus pramonė", technikos ir mokslo ekspozicijas. ETM kolektyvas kviečia pamatyti esamas ekspozicijas prieš įsibėgėjant muziejaus rekonstrukcijai.

  Be apžvalginės ekskursijos po ekspozicijas, muziejuje taip pat vyks ir edukaciniai užsiėmimai "Lichtenberg‘o vaizdų kūrimas elektra ant medžio“. ETM edukatoriai kartu su VU Jaunųjų energetikų klubo atstovais supažindins su pagrindiniais šios technikos principais – naudojant sodos tirpalą ir aukštą įtampą, ant medžio faneros bus kuriami įvairūs raštai bei piešiniai.

  Nemokamas koncertas

  Nuo 20:00 ETM Katilų salę užpildysiantys muzika — Muziejų su gimtadieniu sveikins grupė "Kūjeliai“.

  "Mums gera būti muziejuje! Čia dirba nuostabūs žmonės — jų dėka muziejuje gausu renginių, interaktyvių veiklų ir ekspozicijų. Mes labai laukiame savo koncerto ETM gimtadienyje, nes atmosfera čia nuostabi", — įspūdžiais apie ETM dalinasi Andrius Vaicėnas, grupės "Kūjeliai" narys.

  Tegai:
  Energetikos ir technikos muziejus

  Svarbiausios temos