05:52 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  124

  Vis dažniau pėstieji patenka į eismo įvykius pėsčiųjų perėjose, todėl policija vasario–kovo mėnesiais sustiprina eismo kontrolę prie pėsčiųjų perėjų ir žada griežtai bausti Kelių eismo taisyklių pažeidėjus

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Siekdama gerinti avaringumo situaciją šalies keliuose, policija griežtina vairuotojų elgesio prie pėsčiųjų perėjų kontrolę ir vasario-kovo mėnesiais organizuoja prevencines priemones, kurių metu prie pėsčiųjų perėjų bus vykdoma sustiprinta eismo kontrolė, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Vykdydami tiek viešą, tiek ir neviešą eismo prie pėsčiųjų perėjų priežiūrą, pareigūnai fiksuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kuriuos daro transporto priemonių vairuotojai.

  Pareigūnai naudos turimą ir stacionarią, ir mobiliąją vaizdo fiksavimo įrangą, o užfiksavus pažeidimus ne vairuotojo akivaizdoje, nuobaudos bus siunčiamos paštu.

  Kelių policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad vis dažniau pėstieji patenka į eismo įvykius pėsčiųjų perėjose. Vairuotojų neatidus, nedrausmingas transporto priemonių vairavimas, pareigų pėstiesiems nevykdymas įtakoja itin skaudžius eismo įvykius.

  Šiais metais šalies keliuose žuvo 19 pėsčiųjų, pėsčiųjų perėjose įvyko 91 eismo įvykis, aštuoni žmonės žuvo partrenkti pėsčiųjų perėjose.

  Pareigūnai kviečia pilietiškus asmenis prisidėti prie saugios aplinkos pėstiesiems gerinimo ir fiksuoti itin įžūlius pėsčiųjų nepraleidimo pėsčiųjų perėjose atvejus, perduodant juos policijai internetu, naudojantis policijos elektroninių paslaugų sistema ePolicija.lt.

  Policijos pareigūnai primena, kad nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, už šį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo vieno iki šešių mėnesių.

  Kiekvienas yra pėsčiasis

  Šių metų sausis keliuose buvo itin tragiškas pėstiesiems, kuriems saugus dalyvavimas eisme tampa vis didesniu iššūkiu.

  Policijos pareigūnai, susirūpinę pažeidžiamų eismo dalyvių saugumu ir didėjančiu eismo įvykių, kuriuose dalyvauja pėstieji, skaičiumi, nuo šių metų sausio mėnesio vykdo prevencinę priemonę "Kiekvienas yra pėsčiasis", akcentuodami dėmesį į tai, kad pėsčiųjų saugumas kelyje grindžiamas vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio pagarba ir atsakomybe, o kiekvienas eismo dalyvis tam tikru momentu visgi yra pėsčiasis.

  Šios priemonės metu įvyko 35% mažiau susidūrimų su pėsčiaisiais, 40% sumažėjo sužeistų pėsčiųjų skaičius.

  Per vieną mėnesį trunkančią eismo dalyvių kontrolės priemonę pareigūnai šalies keliuose nustatė 5 920 pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų,

  350 pėsčiųjų buvo nubausti už tai, kad tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų, nedėvėjo rūbų su šviesą atspindinčiais elementais.

  Taip pat išaiškinta 12 tūkstančių vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, 159 vairuotojams gresia teisės vairuoti atėmimas iki šešių mėnesių už pareigų pėstiesiems nevykdymą

  Dar šia tema

  Policininkai pėstiesiems pažeidėjams kartu su bauda įteikia uždegtą žvakę
  Išvenk nelaimės: pasinaudok atšvaitu tamsiuoju paros metu
  Tegai:
  policijos reidai, pėsčiųjų perėja, kelių eismo taisyklių pažeidimas, vairuotojai, pėstieji, Kelių policija, Lietuva

  Svarbiausios temos