18:41 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Studentai, archyvinė nuotrauka

  Dvidešimt geriausių šalies studentų gaus Signatarų stipendijas

  © Фото: smm.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (159)
  13 0 0

  Abiturientai, įstojusiems į Lietuvos universitetus ir kolegijas su geriausiais konkursiniais balais, gaus 190 eurų kas mėnesį nuo pirmo kurso iki studijų pabaigos

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui geriausiems Lietuvoje studijas pasirinkusiems abiturientams įsteigti Signatarų stipendijas, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Signatarų stipendijas kasmet gaus 20 geriausių šalies abiturientų. Taip siekiama pagerbti 1918 metų vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų atminimą.

  "Šios steigiamos Signatarų stipendijos — ne tik puikus būdas paminėti Lietuvos 100-metį, Lietuvos istorijos pagerbimas, bet ir geras paskatinimas studijas Lietuvoje pasirinkusiems geriausiems jaunuoliams, kurie kurs mūsų šalies ateitį", – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

  Siūloma kasmet skirti 20 Signatarų stipendijų abiturientams, įstojusiems į Lietuvos universitetus ir kolegijas su geriausiais konkursiniais balais.

  Kandidatai stipendijoms būtų atrenkami 7 grupėse. Kiekvienoje iš grupių po vieną stipendiją bus skiriama kolegijų studentams. Siekiant kelti mokytojo profesijos prestižą, daugiausia Signatarų stipendijų bus skiriama pasirinkusiems ugdymo mokslų studijas — 4. Menų, humanitarinių ir socialinių mokslų studentams atiteks 3, matematikos, informatikos ir fiziniams mokslams — 3, sveikatos ir veterinarijos mokslams — 2, žemės ūkio, gyvybės mokslų ir sporto studijoms — 3, inžinerijos ir technologijų mokslams — 3, teisės, verslo ir viešosios vadybos studijoms — 2 Signatarų stipendijos.

  Stipendijos dydis — 190 eurų kas mėnesį nuo pirmo kurso iki studijų pabaigos. Stipendiją studentas prarastų, jei netenkintų gero mokymosi kriterijų.

  Kandidatų į šias stipendijas atranką vykdys LAMA BPO.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (159)
  Tegai:
  stipendija, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos