14:59 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Nors duomenys skiriasi priklausomai nuo šalies, vidutinės metinės pajamos emocinei gerovei užtikrinti yra nuo 60 iki 75 tūkstančių JAV dolerių

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Mokslininkai iš Amerikos Purdueo universiteto įvardijo optimalų pinigų kiekį, reikalingą, kad asmuo pasiektų laimės būklę, atitinkamas tyrimas yra paskelbtas mokslo žurnale Nature Human Behavior.

  Tyrimą, kiek reikia pinigų, kad žmogus būtų laimingas, atliko mokslininkai-psichologai — jie išanalizavo vadinamuosius "big data" su 1,7 milijonų žmonių iš 164 pasaulio šalių.

  Pagal tyrimo rezultatus žmogui reikia užsidirbti nuo 60 iki 75 tūkstančių dolerių per metus. Mokslininkai pastebėjo, kad skirtingose šalyse šie rodikliai skiriasi: šalyse, kuriose ekonominis vystymasis yra žemas ir vidutinio lygio, jie yra mažesni nei klestinčiose valstybėse.

  Įdomu tai, kad daugiausiai pinigų laimei reikia australams — 125 tūkstančių dolerių per metus. Amerikiečiams — 105 tūkstančių, Vakarų Europos gyventojams — 100 tūkstančių. Mažiausiais laimei reikia Lotynų Amerikos gyventojams — 35 tūkstančių dolerių per metus, o štai Rytų Europoje gyvenimo džiaugsmą galima jausti su 45 tūkstančiais dolerių pajamų.

  Įdomu tai, kad vidutiniškai moterims reikia daugiau pinigų laimei nei vyrams, o aukštąjį išsilavinimą turintiems žmonėms — ketvirtadaliu daugiau nei tiems, kas jo neturi.

  Tačiau mokslininkai primena, kad laimės jausmas yra labai individualus ir priklauso nuo daugelio veiksnių, o ne tik nuo metinių pajamų.

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo amžių, kai žmogus pradeda senti
  Mokslininkai papasakojo apie paracetamolio pavojų
  Mokslininkai ištyrė, kuo pavojinga net viena cigaretė per dieną
  Mokslininkai nustatė, kad druska gali sukelti silpnaprotystę
  Mokslininkai nustatė, kad susituokę žmonės yra laimingesni nei vienišiai
  Tegai:
  pinigai, tyrimas, mokslininkai

  Svarbiausios temos