18:06 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Vaikų zona, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas

  Sputnik / Дмитрий Дубинский
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  TS-LKD partijos narių teigimu, specializuotų vaikų zonų sukūrimas padės mažus vaikus auginančioms šeimoms derinti darbo ir šeimyninius įsipareigojimus

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai kreipėsi į Seimo pirmininką, kanclerę, Lietuvos ministrą pirmininką ir visą ministrų kabinetą dėl specializuotų zonų valstybės institucijose, skirtų vaikams, įrengimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo nariai artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui , žinodami, kad vieni iš didžiausių iššūkių šalyje yra susiję su demografija ir emigracija, kviečia valstybės institucijų patalpose įrengti atskirą zoną, skirtą vaikams, kurioje jie galėtų saugiai praleisti tam tikrą laiką, kai tėvams užtikrinti jų priežiūrą neleidžia darbo įsipareigojimai ir kitos aplinkybės.

  Anot Seimo narių, ypač tai aktualu esant tokioms situacijoms, kokia susidarė šiuo metu, kai dėl gripo epidemijos kai kuriose mokyklose ir darželiuose yra paskelbtas karantinas.

  "Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jaunoms šeimoms šiandien yra sunku įsitvirtinti ir jaustis saugiai yra tai, kad vis dar sudėtinga derinti darbo ir šeimyninius įsipareigojimus. Tai aktualu šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Daug sprendimų dar reikia padaryti šiuo klausimu Lietuvoje, tačiau vienas mažas ir simbolinis žingsnis galėtų būti žengtas jau dabar", — teigia TS-LKD narė Monika Navickienė.

  Seimo narių siūlymu siekiama paskatinti valstybės sektorių demonstruoti gerą pavyzdį privačiam sektoriui, skatinant daugiau darbdavių atkreipti dėmesį į draugiškos infrastruktūros šeimoms sukūrimą. Tai padidintų darbuotojų motyvaciją, padėtų spręsti kasdieninius iššūkius bei skatintų žmones jaustis užtikrinčiau susidūrus su nenumatytomis aplinkybėmis.

  Dar šia tema

  Lietuvoje pristatytas naujas vaiko apklausų modelis "Avataras"
  Vaikų darželiai — gradacija pagal turtą
  Seime siūloma neapmokestinti išlaidų už vaikų lankomus būrelius
  Tegai:
  vaikų zona, vaikai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos