15:45 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)
  31

  Muitininkai kviečia kartu švęsti Valstybės šimtmetį — šią dieną muziejus organizuoja nemokamas pramogas, leidžiančias susipažinti su muitinės, kontrabandos ir Valstybės istorija

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Penktadienį, vasario 16 dieną, 10:00-17:00 specialiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo proga duris atvers Muitinės muziejus (Jeruzalės g. 25, Vilniuje), praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Стенд с мехами и панцирями экзотических животных
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  "Dar nė karto nemačiusiems ekspozicijų Muitinės muziejus bus tikras atradimas. Aplinka čia išties originali — įdomios vitrinos, išradingai išdėstyti eksponatai. Informacija pateikta skaitmeniniuose vaizdo projektoriuose, kompiuteriuose su liečiamaisiais ekranais, transliuojama vietinėse garso sistemose, paslėpta sumaniai įrengtose slaptavietėse, dėl ko muziejaus lankytojai gali ne tik stebėti amžius menančius eksponatus, bet ir patys juos atrasti, pačiupinėti ir net pauostyti… " — pažymi muziejaus darbuotojai.

  Pagrindinis šventės akcentas — istoriko, kolekcionieriaus ir rašytojo Gedimino Kulikausko paskaita "Lietuvis prieš šimtmetį — žemdirbys, kontrabandininkas, emigrantas".

  Jau penkiolika metų Lietuvos muitinėje dirbantis Gediminas Kulikauskas rašo apie tautiečių gyvenimą tarpukario Lietuvoje ypač įdėmiai stebėdamas tuomečių kontrabandininkų įpročius ir kontrabandos tendencijas, savo tekstus papildydamas gausybe iliustracijų — nuotraukų, karikatūrų, skelbimų ir reklamų.

  Paskaitos metu autorius žada pasidalinti istorijomis iš naujausios savo knygos "Lietuvio kodas". Joje aprašyti carinės ir smetoninės Lietuvos visuomenės bruožai ir netikėtos jų apraiškos šiandieniniame gyvenime.

  Jis papasakos apie lietuvio gyvenimą prieš šimtą metų: ką valgė ir kuo užgėrė, kada miegojo ir kaip prausėsi mūsų seneliai, koks buvo jų požiūris į miestiečius, verslą, amatus, žemę, mišką ir… degtinę. Lankytojai sužinos, kaip Lietuvoje pasirodė pirmieji lauko tualetai, kodėl mūsų šalis vadinta "kraštu su kontrabandos siela", kaip buvo "atlietuvinamos" žmonių pavardės ir net šunų vardai bei kaip kovota dėl carinių paminklų nugriovimo.

  Taip pat Kulikauskas pademonstruos autentišką savo kolekcijos eksponatą — tarpukario Lietuvos laikų Vytį, anuomet galėjusį kabėti prie valstybinės įstaigos arba pasienio poste.

  Paskaitos pradžia — 13:00. Prieš ją ir po jos bus galima pigiau nei knygynuose įsigyti "Lietuvio kodą" ir gauti autoriaus autografą.

  Pasisėmus žinių Kulikausko paskaitoje bus galima keliauti į muziejų, kuriame muitininkai bus paslėpę slaptąjį kontrabandinį krovinį, kurį lankytojams padės aptikti specialus muziejaus darbuotojų parengtas planas ir tarp eksponatų išslapstytos užuominos.

  Sėkmingai suradusius slaptąjį kontrabandinį krovinį muziejaus svečius pakviesime pasivaišinti arbata. Muziejaus lankytojai gali atvykti ir su savo vaišėmis.

  O tautine simbolika pasipuošusių muziejaus svečių lauks specialūs muitinės suvenyrai.

  Visos Muitinės muziejuje organizuojamos pramogos yra nemokamos, todėl kviečiame atvykti ir susipažinti su muitinės, kontrabandos ir Valstybės istorija.

  Temos:
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)
  Tegai:
  Muitinės muziejus, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Lietuva

  Svarbiausios temos