13:57 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Per dešimt 2017 metų mėnesių šalys – Europos Sąjungos narės eksportavo gėlių valstybėms, ne ES narėms, 62 milijonų eurų sumai

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lietuva užėmė antrąją vietą Europos Sąjungoje rožių eksporto srityje, teigiama Eurostato pranešime.

  Gerberai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Europos statistikos tarnybos duomenimis, per pirmuosius dešimt praėjusių metų mėnesių ES šalys eksportavo rožių 62 milijonų eurų sumai valstybėms, kurios nėra ES narės.

  Pagrindinis eksportuotojas buvo Nyderlandai, kurie patiekė rožių 43 milijonų eurų sumai. Po jų išsirikavo Lietuva (septyni milijonai eurų), Vokietija (daugiau nei penki milijonai eurų) ir Latvija (mažiau nei penki milijonai eurų).

  Ataskaitoje pabrėžiama, kad dauguma rožių buvo išsiųsta į Rusiją, kuriai teko 45% visos ES eksporto apimties. Antrasis stambus importuotojas yra Šveicarija — 31%.

  Pranešama, kad šalys — ES narės tuo pačiu laikotarpiu importavo gėlių dešimt kartų didesnei sumai, nei eksportavo — apie 624 milijonus eurų. Pagrindinis importuotojas taip pat yra Nyderlandai, kuriems teko 77% rožių importo iš ne ES šalių.

  Dar šia tema

  Rusijoje bus sunaikinta užkrėstų gėlių partija iš Europos šalių
  Didžiojoje Britanijoje iš vergijos išgelbėti lietuviai
  Tegai:
  gėlių eksportas, rožės, Europos Sąjunga (ES), Lietuva

  Svarbiausios temos