18:55 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (171)
  66

  Analizė atskleidė, kad bemaž trečdalio mokymo programų mokiniai nesirinko pastaruosius trejus ir daugiau metų

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Atlikus profesinio mokymo programų peržiūrą, išregistruota daugiau kaip 300 profesinio mokymo programų, praneša Švietimo ir mokslo ministerijos spaudos tarnyba.

  Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre buvo įregistruota 1118 profesinio mokymo programų, dabar registre jų lieka 802.

  Daugiausia tai seniai parengtos ir nebevykdomos ar nebeaktualios programos: bemaž trečdalio mokiniai nesirinko pastaruosius trejus ir daugiau metų, nereta iš šių programų registruotos prieš daugiau nei 15 metų, bent kelios dešimtys buvo skirtos jau išnykusių profesijų specialistams ruošti.

  "Mokyklos, rengdamos specialistus, turi rengti tai, ko reikia darbo rinkai. Profesinių mokyklų mokiniams turi būti suteiktos tos kompetencijos, kvalifikacijos, kurios atitinka darbo rinkos poreikį ir kurios suteikia galimybes gauti norimą darbą", — sako ŠMM vadovė Jurgita Petrauskienė.

  Pasak ministrės, norint užtikrinti darbo rinkos lūkesčius atitinkančią profesinio mokymo kokybę, šiemet mokymo įstaigose bus įvertintas mokymo programų portfelio atitikimas regiono ar visos šalies ūkio poreikiams tenkinti. Šalies ūkiui reikalingi specialistai turi būti paruošiami ir į darbo rinką turi įsilieti per trumpiausią įmanomą laiką.

  Atnaujinant profesinį mokymą, dar šiais metais bus pertvarkytas profesinio mokymo įstaigų valdymas įtraukiant savivaldos, verslo ir mokyklų atstovus, bus patvirtinti reikalavimai mokykloms dėl specialistų rengimo, profesinį mokymą organizuojant taip, kad jis geriausiai atitiktų šalies poreikius ir mokinių lūkesčius.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (171)

  Dar šia tema

  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras neteisėtai pelnėsi iš mokinių
  Visos profesinės mokyklos taps viešosiomis įstaigomis
  ŠMM: profesinės mokyklos neturėtų vilioti valstybės lengvatomis
  Šiemet stojimas į profesines mokyklas vyks internetu
  Tegai:
  profesinės mokyklos, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos