17:45 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Dažniausiai žmonės ugnyje žūsta apsinuodiję dūmais, todėl gelbėtojai ragina gyventojus įrengti autonominius dūmų detektorius

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Ugnis praėjusią savaitę pasiglemžė aštuonių žmonių gyvybes, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Skaudi nelaimė vasario 14-ąją,  vidurdienį, įvyko Raseinių rajone, Pagojukų seniūnijoje, Dievogalos kaime. Degė ūkinis pastatas, kurio viduje buvo įrengtas garažas. Atvykus ugniagesiams, pastatas jau liepsnojo. Sudegė jo stogas, apdegė sienos, sudegė viduje buvę ūkio apyvokos daiktai.  Gaisravietėje  rastas vyro, gimusio 1985 metais, kūnas.

  Tos pačios dienos vakare Vilkaviškio rajone, Pilviškių miestelyje, Alksnių gatvėje degė gyventojui priklausantis kemperis. Atvykę ugniagesiai jį rado apimtą liepsnos. Kemperis visiškai sudegė, o lovoje rastas sudegusio žmogaus kūnas.

  Vasario 15 dienos vakarą  gaisras kilo Kauno rajone, Taurakiemio seniūnijoje, Piliuonos kaime. Atskubėję ugniagesiai iš mūrinio gyvenamojo namo, iš kurio veržėsi dūmai, lovoje rado apdegusios moters, gimusios 1965 metais, kūną. Gaisro metu išdegė kambarys,  jame buvę daiktai, apdegė koridorius, aprūko  kiti  kambariai, nuo karščio sutrūko keturių langų stiklo paketai.

  Tą patį vakarą, kilus gaisrui, ugniagesiai skubėjo į Švenčionių rajoną, Grigaliūnų kaimą, kur atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas.  Šiame gaisre  rastas smarkiai apdegusio vyro, gimusio 1951 metais, kūnas. Gaisro metu nudegė namo stogas, išdegė veranda, kambarys ir medinė perdanga.

  Penktadienio naktį, Pasvalyje, Atžalyno gatvėje, atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė mūrinio namo ketvirtame aukšte esantis butas. Šio gaisro metu apdegė jo savininkas. Jis perduotas medikams. Kambaryje sudegė baldai, buto siena. Iš kitų namo butų evakuoti aštuoni žmonės, tarp jų ir trys mažamečiai vaikai.

  Tos pačios dienos ankstų rytą Prienų rajone, Stakliškėse, liepsnojo medinis namas. Įėję į vidų ugniagesiai, prie lovos rado vyro, gimusio 1970 metais, kūną. Išdegė namo vidus ir apdegė sienos, sukrito perdanga.

  Vasario 16-osios vakare Panevėžio rajone, Raguvos seniūnijoje, Vėžiškių kaime, gaisras kilo mediniame name. Kai atvyko ugniagesiai, jis jau liepsnojo —  stogas ir perdanga buvo sukritę. Vėlai vakare gaisravietėje buvo  rastas vyro, gimusio 1962 metais, kūnas. Sudegė stogo perdanga, viduje buvę baldai, apdegė sienos.

  Vasario 17-osios naktį Vilniuje, Žemynos gatvėje, iš kotedžo rūko dūmai. Įėję ugniagesiai namo rūsyje įrengtoje pirtyje rado apdegusį vyrą. Jis buvo išneštas į lauką. Netrūkus medikai konstatavo jo mirtį. Per sprogimą buvo sužalota ir smarkiai apdegė moteris. Ji išvežta į ligoninę. Nuo sprogimo bangos pirmojo aukšto kambaryje išdužo balkono durys, išvirto lauko durys. Taip pat buvo apgadinti ir šalia namo stovėję du automobiliai.

  Sekmadienio rytą Vilniuje, Vėsos gatvėje, gaisras kilo dviejų aukštų mediniame name. Atvykus ugniagesiams, plastikinėmis dailylentėmis apkaltas namas jau liepsnojo atvira liepsna. Ugniagesiai iš namo išnešė jo savininkės, gimusios 1966  metais, kūną. Namas sudegė.

  Sekmadieno vakare Vilniaus rajone, Juodšilių seniūnijoje, Valčiūnuose, Draugystės gatvėje, viename iš daugiabučio namo butų degė antklodė. Ją užgesino kaimynai. Du vyrai, apsinuodiję dūmais, buvo išvežti į ligoninę.

  Dažniausiai žmonės ugnyje žūsta apsinuodiję dūmais

  "Dažniausiai žmonės ugnyje žūsta apsinuodiję dūmais. Nors daugelis jau ir žino, kad kilus gaisrui, gyvybę gali apsaugoti autonominiai dūmų detektoriai, deja, tuo pasirūpinti neskubama", — dėl skaudžių pasekmių apgailestauja departamento Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

  Jo teigimu, gyventojai neretai mano, kad žūti gaisruose gali tik kiti, bet juos nelaimės aplenks. O gaisrai kyla dėl pačių įvairiausių priežasčių — neišvalytų dūmtraukių, netvarkingos elektros instaliacijos, buitinių prietaisų gedimų, dažnai žūstama ir neatsargiai rūkant.

  "Kilus gaisrui, ugnis sparčiai plinta, dūmais gali apsinuodyti ir kaimyninių butų gyventojai, todėl ne tik kiekviename name, bet ir bute, turėtų būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai", — sako Targonskas.

  Dūmų detektorių naudojimas
  Smalkių ir dūmų detektorių naudojimas

  Departamento duomenimis, ugnis šiais metais jau nusinešė 25 žmonių gyvybes, pernai per tą patį laiką gaisruose buvo žuvę 28 gyventojai.

  Dar šia tema

  Nuo gegužės už dūmų detektoriaus neturėjimą galės nubausti
  Parengta mokomoji medžiaga ikimokyklinėms įstaigoms apie saugią evakuaciją
  Tegai:
  dūmų detektoriai, gaisrai, Lietuva

  Svarbiausios temos