08:39 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Šio paieškos įrankio pagalba informacija apie dingusį vaiką bus dalinamasi kur kas greičiau, nurodant konkrečią Lietuvos teritoriją, kurioje dingo vaikas

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Nuo kovo mėnesio Lietuvoje pradės veikti socialinio tinklo "Facebook" dingusių vaikų paieškos sistema "Amber Alert", praneša policijos spaudos tarnyba.

  Šio paieškos įrankio pagalba informacija apie dingusį vaiką bus dalinamasi kur kas greičiau, nurodant konkrečią Lietuvos teritoriją, kurioje dingo vaikas — tai leis pareigūnams operatyviau reaguoti į situaciją.

  Socialinio tinklo vartotojai Lietuvoje savo naujienų sraute matys pranešimus apie ypatingus vaiko dingimo atvejus, tai yra pareigūnams turint informacijos, kad vaiko sveikatai ar gyvybei yra iškilęs pavojus. Turėdami svarbios informacijos, gyventojai galės nedelsdami ja pasidalinti su policija pranešime nurodytais kontaktais.

  Tarptautinė "Amber Alert" dingusių vaikų paieškos sistema socialiniame tinkle "Facebook" veikia ES šalyse ir kitose pasaulio valstybėse, pavyzdžiui, JAV, Australijoje, Kinijoje ir kt.

  Kasmet ES paskelbiama dingusiais 250 tūkstančių vaikų. Lietuvoje 2017 metais dingusiais paskelbta 1980 vaikų, iš kurių beveik visi pareigūnų surasti ir grąžinti artimiesiems. Tačiau daugiau nei 100 nepilnamečių iš bendro dingusių vaikų skaičiaus ieškota ilgiau nei mėnesį.

  Dar šia tema

  Lietuvos valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas
  Lietuvoje pristatytas naujas vaiko apklausų modelis "Avataras"
  Kauno policininkai išgelbėjo vaikus nuo girtų tėvų
  Tegai:
  dingę vaikai, vaikai, Facebook, Lietuva

  Svarbiausios temos