21:08 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  Pjautuvas ir kūjis, archyvinė nuotrauka

  Išniekintas netoli Marijampolės paminklas bus nukeltas

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10501

  Marijampolės savivaldybės valdžia mano, kad paminklas NKVD darbuotojams turi būti nukeltas

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Sovietų ir nacių simboliais išpieštas paminklas NKVD darbuotojams greta Marijampolės jau sutvarkytas, tačiau savivaldybės valdžia mano, kad jį reikėtų nukelti, praneša RIA Novosti.

  Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Grybinės kaime vandalų išniekinto paminklo tarybiniams aktyvistams. Ant paminklo piktadariai raudonais dažais nupiešė keturias fašistų svastikas ir keturias penkiakampes žvaigždes.

  Vietoje, kur pastatytas paminklas, 1946 metų birželio 4 dieną "miško broliai" surengė pasalą ir apšaudė sunkvežimį, kuriuo važiavo 20 tarybinių aktyvistų.

  "Šis paminklas pastatytas 1977 metais tarybinių aktyvistų atminimui, kurie žuvo 1946 metais Lietuvos partizanų surengto išpuolio metu. Žuvo apie 20 aktyvistų ir trys partizanai. Šis paminklas buvo įtrauktas į Valstybės saugomų paminklų registrą iki 2014 metų. Po įvykdyto vandalizmo išpuolio mes kitą dieną nuplovėme visus piešinius", — RIA Novosti sakė Marijampolės savivaldybės Šunskų miestelio seniūnas Rimantas Lekeckas.

  Jis pabrėžė, kad paminklo likimas bus sprendžiamas Marijampolės savivaldybėje, nes tai yra savivaldybės turtas.

  Marijampolės merė Irena Lunskienė trečiadienį pareiškė, kad paminlas Grybinės kaime turėtų būti nukeltas, todėl,kad" tai gali pasikartoti".

  Lekeckas teigė, kad jau pasikalbėjo su Grūto parko vadovais, kurie sutiko priimti paminklą. Lunskienė patvirtino, kad galimybė atiduoti paminklą į Druskininkų savivaldybėje esantį sovietinių paminklų muziejų taip pat bus svarstoma.

  Merė taip pabrėžė, kad paminklu susidomėjo Rusijos ambasados Lietuvoje atstovai. Paminklo likimas bus išpręstas iki pirmadienio.

  Lietuvoje "patizanais" vadinami ir "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikusios ginkluotosios grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais. Antisovietinio nacionalistinio judėjimo klestėjimas Lietuvoje vyko 1944-1947 metais.

  Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių nužudymo karo metu, bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paparstų tarybiniai valdžiai palankių piliečių sunaikinimo.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais

  Dar šia tema

  Konservatoriai ragina greičiau pripažinti komunistų partiją nusikalstama organizacija
  Lietuvos paieškininkus apkaltino tarybinių kareivių palaikų "imitacija"
  "Užmiršti kareiviai" prašo paaiškinti tarybinių karių statusą Lietuvoje
  Tegai:
  miško broliai, paminklas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos