05:03 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras stebi situaciją dėl "Huawei" įrangos, kenkėjiškos veiklos nėra fiksuota

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos, reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie JAV žvalgybos tarnybų rekomendacijas nesinaudoti "Huawei" telefonais, informuoja, jog stebi ir vertina situaciją dėl minimos mobiliųjų įrenginių gamintojos, tačiau šiuo metu su šia konkrečia kompanija kenkėjiškų veikų kibernetinio saugumo srityje nėra užfiksuota.

  "Šiuo metu kritinės masės duomenų, kurie suponuotų, jog šio gamintojo įranga kelia grėsmę Lietuvos informacinių sistemų saugumui, neturime, — sako daktaras Rytis Rainys, vykdantis NKSC direktoriaus funkcijas. — Tačiau nuolat atsižvelgiame į grėsmių ir pažeidžiamumo vertinimus pasaulyje, vertiname riziką ir esame pasirengę atitinkamai reaguoti".

  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras primena, kad tiek verslo įmonės, tiek gyventojai turi individualiai įsivertinti galimas mobiliųjų įrenginių, programinės ar kitos IT įrangos naudojimo rizikas, ir rekomenduoja rinktis patikimus gamintojus ir licencijuotą įrangą.

  KAM ragina lietuvius atsisakyti "Kaspersky Lab" savo kompiuteriuose >>

  Užsienio žiniasklaida skelbia, kad net 6-ių JAV žvalgybos agentūrų vadovai įspėjo amerikiečius nesinaudoti telefonais "Huawei" ir ZTA produktais ir paslaugomis. Baiminamasi, kad naudojant šiuos telefonus, kaupiama asmeninė vartotojų informacija, kuri vėliau gali būti panaudojama šnipinėjimui.

  Dar šia tema

  "Kaspersky Lab" siekia dialogo su Lietuva
  Vyriausybė: "Kaspersky Lab" kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui
  Tegai:
  grėsmė nacionaliniam saugumui, Huawei, Lietuva

  Svarbiausios temos