09:59 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Vilkiko vairuotojas iš Lenkijos bus teisiamas dėl kelyje "Via Baltica" sukeltos žiaurios avarijos

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir į teismą perduota byla dėl skaudžios avarijos magistralėje "Via Baltica". Į teisiamųjų suolą netrukus sės vilkiko vairuotojas iš Lenkijos, kaltinamas sukėlęs avariją, kurios metu du žmonės žuvo, o dar aštuoni buvo sužaloti, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Didžiulė avarija kelio Panevėžys-Pasvalys-Ryga 21- ajame kilometre įvyko 2016 metų gruodžio 4 dienos popietę. Nuo Panevėžio pusės važiuojantis lengvasis automobilis "Volkswagen Golf", vairuojamas 62 metų panevėžiečio, sulėtino greitį, ruošdamasis sukti į kairėje kelio pusėje esančią poilsio aikštelę. Tuo metu į šį automobilį rėžėsi jam iš paskos važiuojantis vilkikas "Scania" su puspriekabe, vairuojamas 39 metų Lenkijos piliečio.

  Po susidūrimo abu automobiliai išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą. "Volkswagen Golf" trenkėsi į priešpriešais atvažiuojantį autobusą "Setra", o vilkikas susidūrė su automobiliu "Audi A6", vairuojamu 30-mečio biržiečio.   

  Per avariją žuvo abiejų lengvųjų automobilių vairuotojai, buvo sužalota "Audi" keleivė bei dar septyni autobusu į Kauną vykę biržiečiai.

  Dėl eismo įvykio, kuriame žuvo du žmonės, kaltinimai pareikšti vilkiko vairuotojui. Avarijos metu jis buvo blaivus. Ir po avarijos, ir ikiteisminio tyrimo metu lenkas teigė, kad besiruošiančio sukti į kairę automobilio "Volkswagen Golf" jis nematė, pastebėjo tik prieš pat susidūrimą.

  Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės Gražinos Petrulytės, ikiteisminio tyrimo metu buvo padarytas didžiulis ir daug laiko pareikalavęs darbas: buvo apklausta daugybė liudytojų ir nukentėjusiųjų, atlikti visi būtini specialistų tyrimai, taip pat daug veiksmų, pateikus teisinės pagalbos prašymus, atlikta Lenkijos Respublikoje.

   Avarijos byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmams.

  Dar šia tema

  Šūviais stabdytas vogtas BMW susidūrė su vilkiku ir lengvuoju automobiliu
  Šiemet žuvusiųjų avarijose skaičius išaugo 150%
  Pamaskvėje vairuotojas nepastebėjo, kaip užvažiavo ant moksleivės
  Tegai:
  Via Baltica, avarija, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos