13:58 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Absoliutus "promilių rekordininkas" buvo sulaikytas Vilniaus rajone, jam nustatytas sunkus 3,13 promilės girtumas

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Policijos pareigūnai šalies mastu surengtame reide, apie kurį eismo dalyvių iš anksto neinformavo, nustatė 168 neblaivius vairuotojus.

  Vasario 13-19 dienomis vykdytos sustiprintos vairuotojų blaivumo kontrolės metu lengvas neblaivumas (iki 1,5 promilės) buvo nustatytas bemaž šimtui vairuotojų, pradėti 76 ikiteisminiai tyrimai dėl galimų vairuotojų nusikalstamų veikų, tai yra vairavimo, kai nustatytas girtumas buvo didesnis negu 1,5 promilės.

  Pasitaikė ir tokių asmenų, kurie ne tik vairavo būdami neblaivūs, bet ir neturėjo teisės vairuoti. Be to, sulaikyti keletas visiškai eismo saugumui abejingi vairuotojai: jie jau buvo nubausti už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, tačiau būdami neblaivūs, vairavo pakartotinai. Tokių vairuotojų neatgrasė sėsti prie vairo nei tūkstantinės baudos, nei teisės vairuoti atėmimas, nei automobilio konfiskavimas.

  2017 metais, tomis pačiomis dienomis, pareigūnai keliuose išaiškino 186 neblaivius vairuotojus, 81 iš jų girtumas buvo didesnis negu 1,5 promilės.

  Daugiausia neblaivių vairuotojų  išaiškinta Vilniaus apskrityje, antroje vietoje — Marijampolės apskritis, toliau eina Kauno, Panevėžio, Klaipėdos apskritys.

  Pirmąją šios prevencinės priemonės dieną Kauno rajono policijos pareigūnus nustebino ryte įkliuvęs neblaivus mopedo vairuotojas. 37 metų vyrui buvo nustatytas sunkus 2,56 promilės girtumas. Vyriškis uždarytas į policijos areštinę.

  "Promilių rekordininkas", 51 metų vairuotojas, buvo sulaikytas vasario 18 dieną Vilniaus rajone. Pusamžiam vyrui, vairavusiam "Volvo" markės automobilį, nustatytas sunkus 3,13 promilės girtumas.

  Šiais metais Lietuvos keliuose įvyko 395 eismo įvykiai, žuvo 32 žmonės, 443 buvo sužeisti. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės šiais metais žuvo du eismo dalyviai, tokių vairuotojų sukeltuose eismo įvykiuose sužeista kelios dešimtys žmonių.

  Dar šia tema

  Pirmadienį Lietuvos keliuose nustatyta 17 neblaivių vairuotojų
  Pirmasis vairuotojo pažymėjimas gali buti išduodamas trejiems metams
  Neblaivių vairuotojų automobiliai gali būti konfiskuojami
  Nuo liepos vairuotojams užteks pažymėjimo ir paso
  Patarimai, kaip vairuojant slidžiame kelyje nepadaryti lemiamos klaidos
  Tegai:
  alkoholio vartojimas, eismo įvykiai, Lietuva

  Svarbiausios temos