01:11 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB75.2467
  Gaisras, archyvinė nuotrauka

  Ugniagesiai primena apie krosnių kūrenimo pavojus

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9 0 0

  2018-aisiais dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatacijos reikalavimų pažeidimų bei jų gedimų šalyje jau kilo 380 gaisrų

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Lietuvos gyventojams pradėjus intensyviai kūrenti krosnis praėjusią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Kaip pataria Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis, per šalčius krosnį kūrenti reikėtų 2-3 kartus po maždaug pusantros valandos.

  Zonio teigimu, nors visi žino, kad kūrenamos krosnies negalima palikti be priežiūros, deja, tiriant gaisrus, neretai paaiškėja, kad žmogus, užkūręs krosnį, buvo išskubėjęs valandai kitai į miestą.

  Intensyviai kūrenant krosnis, gali užsidegti ir kamine susikaupę suodžiai.

  "Yra žmonių, kurie mano, kad dažnai dega tik girtaujančių, vargingai gyvenančiųjų namai, bet ugnis nesirenka. Gaisruose supleška ir tvarkingi, neseniai įrengti ar suremontuoti būstai. Nereta priežastis — laiku neišvalyti dūmtraukiai", — sakė jis.

  Jo teigimu, degios medžiagos ant kamino sienelių itin sparčiai kaupiasi ir tada, kai kūrenama drėgnomis malkomis, o po jų dar primetama durpių briketų.

  Kūrenant krosnis, ypač pavojingos ir smalkės, nes galima jomis apsinuodyti. Todėl ugniagesiai pataria, iškūrenus krosnį, per anksti neužstumti sklendės. Ją galima užsklęsti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. O jei būstas šildomas elektriniais prietaisais, į elektros tinklą nereikėtų iškart įjungti kelių prietaisų. Juos būtina statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų.  Negalima ant jų džiauti rūbų.  Jeigu išeinama iš namų, elektrinius šildymo prietaisus reikia išjungti.

  Šiemet dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatacijos reikalavimų pažeidimų bei jų gedimų Lietuvoje jau kilo 380 gaisrų.  

  Dar šia tema

  Lietuvoje per savaitę gaisruose žuvo 8 žmonės
  Liūdna statistika: 2018-ųjų sausį kilo beveik 30% daugiau gaisrų nei pernai
  Gaisrininkai pataria, kokį dūmų detektorių pirkti, kaip ir kur įrengti
  Ugniagesiai: praėjusį savaitgalį gaisrai nusinešė penkių žmonių gyvybes
  Dėl neatsargaus rūkymo šiemet Lietuvoje gaisruose žuvo 27 žmonės
  Tegai:
  krosnis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos