12:37 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Vilnius, archuvinė nuotrauka

  Lietuvos visuomenė pasitiki trimis ministrais, konservatoriais ir prezidente

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6712

  Tik trys ministrai buvo vertinami teigiamai: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir ūkio ministras Virginijus Sinkevičius

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" parengė sausio mėnesio vykdytos apklausos rezultatus, rodančius visuomenės pasitikėjimą šalies politikais ir institucijomis, praneša LRT.

  Populiariausios partijos

  Pirmoje vietoje, kaip ir anksčiau, išlieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Jie turi 17% nuo visų gyventojų, 27% nuo balsuojančiųjų.

  Antroje vietoje — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, turinti 14% nuo visų gyventojų ir 22% nuo balsuojančiųjų —  daug mėnesių jų rezultatas stabilus.

  Trečioje vietoje — Lietuvos socialdemokratų partija. Jie turi maždaug 8% nuo visų gyventojų ir 12% nuo balsuojančiųjų. Šis rezultatas — mažiausias po rinkimų. Partija „Tvarka ir teisingumas"  turi panašų, bet šiek tiek mažesnį,  reitingą.

  Mėgstamiausi politikai

  Geriausiu politiku buvo pripažinta Dalia Grybauskaitė. Sausio mėnesį  66%  ją vertina palankiai ir tai stabilus daugelio mėnesių rezultatas.

  Antroje vietoje — Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, turintis 56% teigiamų vertinimų. Šį mėnesį jo reitingas šiek tiek paaugo.

  Trečiasis — Saulius Skvernelis, turintis stabilų rezultatą, apie 50%. Ketvirtoje vietoje — Viktoras Pranckietis, turintis apie 47%.

  Trys ministrai

  Praėjusį mėnesį iš 14 ministrų šeši buvo vertinami teigiamai, aštuoni — neigiamai, ir tik trys ministrai buvo vertinami teigiamai. Tai — užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

  Geriausios institucijos

  Pirmoje vietoje — gaisrininkai gelbėtojai, antroje — policija, paskui — krašto apsauga, kariuomenė, prezidentas, Bažnyčia.

  Sumažėjo švietimo sistemos vertinimas. Nuo 1998 metų šį kartą — pats mažiausias rezultatas, šia sistema pasitiki 41,5% gyventojų.  2004 metais rezultatas buvo apie 70%.

  Mažiausiai pasitikima partijomis, Seimu ir vyriausybe.

  Dar šia tema

  Apklausa: trečdalis rusų savo šalies armiją laiko stipriausia pasaulyje
  Apklausa: lietuviai nori atnaujinti politinius santykius su Rusija
  Tegai:
  apklausa, Virginijus Sinkevičius, Linas Linkevičius, Rokas Masiulis, Lietuva

  Svarbiausios temos