17:17 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (379)
  111

  Tyrimų duomenimis, tam tikra dieta padeda išvengti psichikos sutrikimų

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Reguliarus šviežių vaisių, daržovių ir produktų iš neskaldytų grūdų vartojimas gali padėti išvengti depresijos ir kitų psichikos sutrikimų, atitinkamo mokslinio tyrimo rezultatai paskelbti mokslas portale EurekAlert.

  JAV mokslininkų grupė amerikiečių šešerius metus stebėjo beveik tūkstantį pagyvenusių žmonių. Eksperimento dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: pirmoji laikėsi DASH dietos — vartojo daržoves, vaisius, neriebius produktus, antroji laikėsi Viduržemio jūros regiono dietos, o trečioji — tradicinės Vakarų dietos.

  "Depresija paplitusi tarp vyresnio amžiaus žmonių ir dažniau paplitusi tarp žmonių su atminties problemomis, aukštu kraujo spaudimu ar didele cholesterolio koncentracija kraujyje, o taip pat tarp žmonių, patyrusių insultą. Tokie žmonės labiau linkę vartoti vaistus, o ne kovoti su liga kitais būdais, todėl mes nusprendėme įrodyti, kad gyvenimo būdo ir mitybos pokyčiai gali tapti veiksmingu būdu sumažinti depresijos riziką", — sakė vienas iš tyrimo autorių medicinos mokslų daktaras Lorelas Čerejanas.

  Remiantis stebėjimo rezultatais, eksperimento dalyviai, vartoję šviežius vaisius ir daržoves, o taip pat produktus iš neskaldytų grūdų, buvo mažiausiai linkę sirgti depresija. Labiausiai linkę susirgti depresijai pasirodė tie, kas nuolat valgė raudoną mėsą.

  Dabar mokslininkai planuoja ištirti, kokie smegenų pokyčiai įvyko šios stebuklingos dietos dėka.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (379)

  Dar šia tema

  Mokslininkai papasakojo apie paracetamolio pavojų
  Mokslininkai nustatė, kad susituokę žmonės yra laimingesni nei vienišiai
  Mokslininkai įvardijo artėjančios mirties požymius
  Tegai:
  atsikratyti depresijos, dieta, moksliniai tyrimai, mokslininkai

  Svarbiausios temos