12:40 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  717

  Transliuotojai abejoja, ar LRTK sprendimas drausti Švedijoje registruotą "RTR Planeta" galioja ir kitoms šio kanalo versijoms

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Dalis kabelinės televizijos tiekėjų Lietuvoje ir toliau rodo kitą kanalo "RTR Planeta" versiją, nepaisant Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) įpareigojimo metams stabdyti šio kanalo retransliacijąs, praneša RIA Novosti.

  Vasario 14 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją. Nurodoma, kad šis sprendimas priimtas dėl "šioje programoje besikartojančių ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų — programos laidose nuolat kurstomos karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos idėjos".

  "Lietuvoje veikia apie 50 kabelinės televizijos teikėjų, mes gauname pranešimus, kad kai kurie operatoriai tęsia televizijos kanalo RTR transliaciją. Mūsų komisija uždraudė kanalo "RTR-Planeta", registruoto Švedijoje, transliaciją. Tačiau transliuojamos kitos kanalo versijos, registruotos ne tik Švedijoje, bet ir kitose ES valstybėse — Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, taip pat jau minėtoje Rusijoje", — sakė Vaitekūnas.

  Jis pabrėžė, kad komisija ketina išsiaiškinti šį klausimą artimiausiu metu; sužinoti, kokios būtent versijos transliuojamos Baltijos respublikose bei kokiose valstybėse šie produktai užregistruoti.

  "Kol kas juridiškai klausimas neišspręstas iki galo", — sakė jis.

  LRTK vadovybė pripažino, kad sankcijos televizijos kanalui RTR gali būti pripažintos negaliojančiomis dėl kai kurių juridinių niuansų.

  Anksčiau LRTK jau buvo dukart uždraudusi "RTR Planeta" transliaciją trims mėnesiams, o vėliau įpareigojo šį kanalą platinti tik per mokamą paslaugų paketą.

  2016 metų lapkritį komisija jau buvo nutraukusi trims mėnesiams Rusijos televizijos kanalo "RTR Planeta" transliaciją.
  Be to, Komisijos sprendimu "Pirmais Baltijas Kanals" neleidžiama vartoti Lietuvos vardo prekių ženkluose, naudojamuose televizijos programoje "Lietuvos laikas" ir rusų kalba transliuojamoje programoje "Litovskoje vremia".

  Dar šia tema

  Rusijos URM apie "RTR" blokavimą Lietuvoje: tokie veiksmai nepriimtini
  Lietuvos valdžia neleidžia piliečiams žiūrėti populiarių Rusijos TV kanalų
  Tegai:
  televizijos kanalas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, RTR Planeta, Lietuva

  Svarbiausios temos