11:49 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Kariai pietauja, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos ir NATO sąjungininkų karių valgiaraščiuose skiriasi tik pusryčiai

  © Фото: LRKAM
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Pernai padidinus karių pietums skiriamą sumą iki 8 eurų, Lietuvos kariai maitinami taip pat kaip ir NATO sąjungininkai, tačiau skiriasi pusryčių meniu, o lietuviai pasiilgo tradicinių patiekalų

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Lietuvos ir NATO sąjungininkų karių valgiaraščiuose skiriasi tik pusryčių meniu, mat lietuvių ir sąjungininkų skoniai rytais nesutampa, skelbiama LRT laidoje "Karinės paslaptys".

  Tai atskleidžia Lietuvos kariuomenės Įgulų aptarnavimo tarnybos Maitinimo organizavimo skyriaus vedėja Olga Dūdaitė.

  "Iš esmės Valgiaraščiai nesiskiria, kiek skirtingi tik pusryčių patiekalų meniu. Iš pradžių ir jie buvo vienodi, tačiau, NATO sąjungininkų karių prašymu, jie buvo pakoreguoti. Tai, kas pusryčiams tinka mūsų kariams, jiems netiko. Mūsų kariams labiau tinka košės, dešrelės, jiems — sūriai, rūkytos dešros, rageliai, bandelės", — pasakoja Dūdaitė.

  Pašnekovė sako, kad europietišką virtuvę išbandę Lietuvos kariai vis labiau pasiilgsta tradicinių lietuviškų cepelinų ar bulvinių blynų. Tad planuojama atnaujinti valgiaraščius, kad kariai per pietus galėtų rinktis vieną iš dviejų patiekalų — europietiškos virtuvės ir tradicinio lietuviško.

  "2017-aisiais atsirado naujas valgiaraštis, tačiau atlikus 2 tūkstančių karių apklausą paaiškėjo, kad mūsų kariai pasiilgo tarkuotų bulvių plokštainio, cepelinų, bulvinių blynų, žemaičių blynų — savo nacionalinių tradicinių patiekalų. Todėl šiais metais vėl planuojame atnaujinti valgiaraščius, padaryti taip, kad per pietus kariai galėtų rinktis vieną iš dviejų patiekalų — europietiškos virtuvės ir tradicinio lietuviško", — pasakoja Dūdaitė.

  Iš dabartinio valgiaraščio kariams labiausiai patinka mėsainiai, dešrainiai ir picos. Taip pat mėgstami yra vištienos patiekalai. Pašnekovė atskleidžia, kad lietuvių kariai labai nenoriai valgo žuvį. Apklausoje kariai ją priskyrė prie labiausiai nemėgstamų patiekalų, nors pažymėjo, kad lašišą mėgsta.

  "Klausėme, ar kariai pageidautų, kad aukštesniems nei 190 cm kariams būtų skiriama papildoma porcija, tačiau 70% atsakė, kad ne. Jie mano, kad visiems sąlygos turi būti vienodos", — pažymi Dūdaitė.

  Nors dažną mūsų reikia skatinti valgyti vaisius ir daržoves, tačiau kariai mielai renkasi juos valgyti. Kariai labiausiai mėgsta bananus, obuolius valgo sunkiausiai.

  Nuo gegužės Lietuvos kariuomenės kariai valgo mėsainius ir lazaniją >>

  "Kariai mielai valgo salotas, tačiau salotos su majonezu — jau atgyvena, kariai renkasi salotas, pagardintas aliejumi", — atskleidžia pašnekovė.

  Nuo 2017 metų gegužės 1 dienos profesinės karo tarnybos kario (už 30 kalendorinių dienų) gaunama suma padidėjo 60 eurų, tai yra, nuo 180 iki 240 eurų. Rukloje Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai maitinami atskirose valgyklose.

  Dar šia tema

  Kas nenori maitinti savo armijos — maitins svetimą
  Tegai:
  NATO kariai, maistas, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos