17:01 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Vaikų darželis, archyvinė nuotrauka

  Registracijos į Vilniaus darželius pakeitimai: naujas grupes rinks pavasarį

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  31 0 0

  Tobulinant registracijos į sostinės darželius tvarką nuspręsta, kad naujos darželinukų grupės nuo šiol bus surenkamos ir sutartys pasirašomos mėnesiu anksčiau

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Vilniaus miesto taryba patobulino registracijos į sostinės darželius tvarką — naujos darželinukų grupės nuo šiol bus surenkamos ir sutartys pasirašomos mėnesiu anksčiau — dar iki prasidedant vasaros atostogoms, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Mėnesiu paankstinus grupių formavimą — nuo balandžio 18 iki 30 dienos — tvarka tapo patogesnė visiems: tėveliai susitvarkys visus formalumus dar iki vasaros atostogų ir ramiai poilsiaus laukdami rugsėjo, o specialistai turės daugiau laiko grupėms  formuoti.

  Todėl tėveliai kviečiami nuo balandžio 1 iki 10 dienos peržiūrėti savo prašymą ir patikrinti, ar prašyme nurodytuose darželiuose formuojamos būtent tokio amžiaus grupės. Jei ne — prašymą  reiks pakoreguoti.

  Jau per pirmąjį priėmimo į darželius turą gavę vietą darželyje sutartis su darželiu pasirašys dar iki gegužės 31 dienos (anksčiau turėjo tai padaryti vasarą — iki birželio 30 dienos, kai daugelis atostogauja).

  Dar daugiau naujų vietų darželiuose

  Dar šiais metais Vilniaus miesto savivaldybėje ketina pastatyti šešis darželių priestatus prie jau veikiančių darželių, kuriuos lankys apie 630 mažųjų vilniečių.

  Iki 2019 metų pabaigos planuojama pastatyti keturis visiškai naujus savivaldybės darželius — Verkiuose (Balsiai), Pašilaičiuose ir du Pilaitėje, kuriuos galės lankyti dar apie 880 mažųjų vilniečių.

  Įkurti darželį naudojant modulines patalpas trunka gerokai trumpiau ir kainuoja mažiau, nei statant įprastą pastatą, tad nauji moduliniai darželiai yra statomi ten, kur šiuo metu jų labiausiai reikia, tai yra ten, kur yra laukiančių vaikų eilėje: bus statoma prie lopšelių-darželių: "Gabijėlė", "Vandenis", "Atžalėlės", "Gintarėlis", "Strazdelis", "Medynėlis".

  Statant modulinius priestatus pagerės ir jau lankančių vaikų ugdymo sąlygos: atsiras naujų vaikų žaidimų aikštelių, atnaujinamos virtuves, gerinamas privažiavimas. Rajonai ir darželiai buvo parinkti pagal tai, kur labiausiai trūko vietų darželinukams, atrinktos tinkamos statybai erdvės, optimaliausios priestatams vietos sklypuose.

  Iškilus klausimų, sostinės gyventojai kviečiami skambinti telefonu 1664 arba rašyti elektroniniu paštu darzeliai@vilnius.lt.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  Kaunas įveda naują maisto tiekimo modelį vaikų darželiams
  Sostinės vaikų darželiai susijungs lėšų taupymo tikslais
  Daugiau gryno oro: Lietuvoje gali atsirasti lauko darželiai
  Sostinės merija draudžia iš darželinukų tėvų rinkti pinigus
  Tegai:
  vaikų darželiai, Vilnius

  Svarbiausios temos