18:20 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (347)
  62

  Vaikams, turintiems fizinės raidos, kalbos, klausos, regos, judesių, elgesio, emocijų ir kitų sutrikimų nuo šių metų balandžio bus teikiama daugiau kokybiškų paslaugų

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį nuo balandžio 1 dienos gerėja ankstyvosios reabilitacijos prieinamumas ir kokybė raidos sutrikimų turintiems vaikams, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Taip pat didėja šių paslaugų įkainiai ir nustatyta nauja ambulatorinės specialistų komandos teikiamų konsultacijų tvarka bei kaina.

  Šios paslaugos labai reikalingos ir yra teikiamos vaikams, turintiems fizinės raidos, kalbos, klausos, regos, judesių, elgesio, emocijų ir kitų sutrikimų. Pavyzdžiui, cerebriniu paralyžiumi, autizmu ar kitomis ligomis sergantiems vaikams.

  Ministro Verygos teigimu, vaikai — mūsų ateitis, tad turime nuolat rūpintis ja ir ieškoti efektyvesnių būdų, kaip teikti kokybiškas jiems reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.

  "Šiomis naujovėmis siekiame užtikrinti, kad vaikų raidos sutrikimų turintys vaikai ir juos auginantys tėveliai turėtų daugiau galimybių kuo greičiau gauti profesionalias gydytojų specialistų paslaugas. Juk kuo anksčiau jos suteikiamos, tuo daugiau galimybių sumažinti neigiamas raidos sutrikimo pasekmes, taip pat padėti vaikui bei šeimai lengviau integruotis visuomenėje. Tad labai svarbus dėmesys ir rūpestis šiais vaikais ne tik iš artimųjų, bet ir medikų bendruomenės bei valstybės", — sako ministras.

  Taigi gerinant paslaugų prieinamumą bei kokybę, viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, raidos sutrikimų turintiems vaikams ir jų artimiesiems ankstyvosios reabilitacijos paslaugos bus teikiamos vaikams iki septynerių metų, o prioritetine tvarka — vaikams iki ketverių metų. Iki šiol ambulatorinės paslaugos buvo teikiamos vaikams iki ketverių metų, iki septynerių metų — nelankantiems ugdymo įstaigos, o stacionarinės — iki septynerių metų.

  "Tuo tarpu į specialistų komandą, kuri teiks ambulatorines paslaugas, palaipsniui papildomai bus įtraukti gydytojas ergoterapeutas ir specialusis pedagogas, o į komandą, kuri teiks stacionarines paslaugas — meno terapeutas. Taip pat numatyta, kad ankstyvosios reabilitacijos paslaugas vaikui ir jo artimiesiems parenka bei skiria šias paslaugas teikiantis gydytojas, pas kurį pacientus nukreipia šeimos, vaikų ligų gydytojas ar kitas gydytojas specialistas. Iki šiol tai nebuvo aiškiai apibrėžta", — sako Jaruševičienė.

  Be to, atnaujinti reikalavimai, kada tokios paslaugos turi būti teikiamos, nustatyta, kokie diagnostikos ir gydymo metodai gali būti taikomi. Padidintas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų lovadienių dienos stacionare skaičius, pavyzdžiui, sunkiais atvejais prireikus gali būti skiriama iki 60 lovadienių. Didėja ir vaikų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų bazinės kainos, patikslinta ambulatorinių konsultacijų, kurias teiks išplėstinės specialistų komandos, tvarka, nustatytas minimalus komandos specialistų darbo krūvis bei nauja šios konsultacijos bazinė kaina.

  Ankstyvosios reabilitacijos paslaugos, apmokamos PSDF lėšomis, vaikams Lietuvoje pradėtos teikti 2000 metų gruodžio mėnesį. 2018 metų pradžioje šias paslaugas teikia 50 gydymo įstaigų 57 vietose.

  2017 metais šioms paslaugoms apmokėti panaudota 4,1 milijono eurų PSDF lėšų, o 2018 metais planuojama papildomai skirti dar 2,6 milijono eurų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (347)

  Dar šia tema

  Lietuvos valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas
  Vilniuje veikia specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbų paroda "Aš esu"
  Tegai:
  ankstyvoji reabilitacija, raidos sutrikimų turintys vaikai, vaikai, Lietuva

  Svarbiausios temos