10:58 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Klaipėdiečių sutuoktinių porai, Šiauliuose organizavusiai prostituciją ir iš to uždirbusiai pinigų, gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Klaipėdiečių sutuoktinių pora kaltinama pelnymųsi iš kito asmens prostitucijos, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Šiaulių apskrities kriminalistams, atlikusiems ikiteisminį tyrimą, 24-erių metų vyras ir 21-erių metų jo žmona įkliuvo praėjusių metų gegužę. Pora sulaikyta vieno Šiaulių prekybos centro mašinų stovėjimo aikštelėje įtariant juos, organizavus prostituciją ir iš to uždirbus pinigų.

  Atlikus ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad vyras ir žmona, tokiu būdu sugalvoję užsidirbti pinigų, pradžioje surasdavo merginą, o vėliau nesunkiai įkalbindavo ją verstis prostitucija. Merginų jie ieškodavo įvairiose skelbimų portaluose, laikraščiuose, socialiniuose tinkluose, kur moterys ieškodavo darbo.

  Vieną iš merginų jie patys susirado socialiniame tinkle, o kitoms parašydavo jų nurodytais kontaktais darbo skelbime. Dažniausiai moterys susigundydavo žadamu geru ir greitai uždirbamu atlygiu.

  Nuo šių uždarbiautojų nukentėjo trys moterys, dvi iš jų — nepilnametės. 2016 metų pabaigoje ir 2017 metų pradžioje kaltinamieji vienoje iš internetinių svetainių įkeldavo merginų anketas apie lytinių paslaugų suteikimą už atlygį. Jose būdavo nurodoma merginos, suteiksiančios paslaugą, nuotrauka bei telefono numeris, kuriuo atsiliepdavo ir "susitikimus" derindavo 21-erių kaltinamoji. Jos vyras vežiodavo merginas iki vietų, kur būdavo suteikiamos paslaugos. Dažniausiai būdavo nuomojami pigiausių viešbučių kambariai, ilgesniam laikui nuomojamas butas arba paslaugos būdavo atliekamos tiesiog klientų automobiliuose. Didžioji dalis klientų būdavo šiauliečiai, tačiau esant reikalui, merginos būdavo vežamos ir į kitus miestus.

  Kaltinamieji buvo sutarę, kad nukentėjusioms mokės ne daugiau kaip pusę sumos už atliktą paslaugą. Pagal byloje surinktą medžiagą, mergina per dieną sutuoktiniams galėdavo uždirbti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų.

  Vyras ir žmona savo kaltę pripažįsta. Sutuoktinis — jau kartą teistas, 2015 metais teismas jį pripažino kaltu pažeidus viešąją tvarką. Baudžiamasis kodeksas už pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos jiems numato laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl prekybos žmonėmis
  Videofaktas: Kauno policija parodė prostitutės butą
  Policija demaskavo prostitucijos tinklą
  Tegai:
  prostitucija, Šiauliai, Lietuva

  Svarbiausios temos