18:29 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Iš užsienio į Lietuvą atkeliaujančių pašto siuntų srautas išaugo penktadaliu, palyginti su 2016-aisiais, o kas antroje iš jų – Kinijos elektroninėje parduotuvėje įsigytas pirkinys

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Praėjusiais metais didžioji dalis siuntų į Lietuvą atkeliavo iš Kinijos — iš šios šalies Lietuvos pašte gauta 49% visų tarptautinių siuntų, praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

  Po Kinijos rikiuojasi Lenkija, Singapūras, Olandija. Iš Lietuvos svetur siunčiamų siuntų kryptys, palyginti su 2016-aisiais, beveik nepakito. Iš Lietuvos daugiausia siuntų 2017 metais siųsta į gausiausias lietuvių emigrantų bendruomenes turinčias šalis: JAV, Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją ir Latviją.

  Nors populiariausių šalių sąrašas, iš kurių dažniausiai siunčiama siuntų, nesikeičia jau kuris laikas, 2017 metais į Lietuvą buvo atsiųsta siuntų ir iš tokių egzotiškų kraštų kaip Žaliojo Kyšulio salos, Jamaika, Pakistanas, Tadžikija, Vietnamas ir kitų.

  Pasak Lietuvos pašto Pašto operacijų direktoriaus Algirdo Šimonio, pašto siuntų srautus didina elektroninė prekyba.

  „Augantis siuntų iš užsienio srautas, o ypač iš Kinijos ir įvairių Europos šalių, rodo, kad itin smarkiai populiarėjanti elektroninė prekyba įgauna vis didesnį pagreitį. Tai ypač pajutome per kalėdinį laikotarpį, kuris kasmet prasideda vis anksčiau. Pernai jau rudens pradžioje, kai masiškai pradėjo plaukti siuntos iš užsienio elektroninių parduotuvių, fiksavome rekordus", — teigė Šimonis.

  Praėjusiais metais per Lietuvos paštą iš viso buvo gauta ir išsiųsta beveik 57 milijono pašto siuntų.

  Dar šia tema

  Lietuvos paštuose įrengta beveik 500 šiuolaikiškų parašo planšečių
  Išleidžiami nauji pašto ženklai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui
  Išleisti pašto ženklai, skirti Pjongčango olimpinėms žaidynėms
  Apie gautą siuntą Lietuvos paštas informuos SMS žinutėmis
  Tegai:
  Lietuvos paštas, Kinija, Lietuva

  Svarbiausios temos