23:16 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  103

  Perkėlus Karo technikos skyrių iš Vilniaus į Kauną karo technika bus eksponuojama iš Vytauto Didžiojo karo muziejui skirtų asignavimų

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius persikelia į Kauno tvirtovės VI fortą. Planuojama, jog karo technikos eksponatus atsinaujinusioje erdvėje lankytojai galės apžiūrėti nuo 2019 metų, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Susitarimą dėl teritorijos Kaune sutvarkymo ir Karo muziejaus padalinio perkėlimo iš Vilniaus 2017 metų pabaigoje pasirašė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

  Panaudos pagrindais nuo 2008 metų lapkričio Vytauto Didžiojo karo muziejaus valdytas turtas Olandų gatvėje Vilniuje vasarį buvo grąžintas Lietuvos muzikos ir teatro akademijai ir jau pradėtas karinės technikos perkėlimas į Kauną.

  Krašto apsaugos ministerija į Kauno tvirtovės VI fortą, pasitelkus Lietuvos kariuomenės logistinius pajėgumus, atgabens ir parengs karo technikos eksponatus, taip pat įrengs darbo vietas. Kauno miesto savivaldybė yra įsipareigojusi paruošti teritoriją, reikalingą karo technikai eksponuoti, ir atlikti infrastruktūros darbus.

  Perkėlus Karo technikos skyrių iš Vilniaus į Kauną, pareigybių skaičius išliks nepakitęs, o karo technika bus eksponuojama iš Vytauto Didžiojo karo muziejui skirtų asignavimų.

  Музейная военная техника
  Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrius buvo atidarytas 2008 metų lapkričio 4 dieną

  Teritorija Vilniaus Olandų gatvėje karinėms reikmėms naudojama ir priklausė dar nuo XVIII amžiaus pabaigoje. Iš pradžių tai buvo parako ir ginklų saugykla, o 1832 metais pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 metų teritorija su pastatais priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o Lietuvai atgavus Vilnių čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir autorinktinė. Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, o jai pasitraukus — įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė. 2008 metų lapkričio 4 dieną atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrius, kuris veikė iki šiol.

  Vykdant Karo technikos skyriaus perkėlimą ir karo technikos eksponatų pervežimą į Kauną, muziejaus panaudos pagrindais valdytas turtas Olandų gatvėje Vilniuje 2018 metų vasario 12 dieną buvo grąžintas Lietuvos muzikos ir teatro akademijai.

  Dar šia tema

  Lietuviški "Vilkai": Karoblis pristatė pėstininkų kovos mašinas "Boxer"
  NATO kariai sugebės apsisaugoti nuo atominės ir cheminės atakų
  Tegai:
  muziejaus eksponatas, karinė technika, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kaunas, Vilnius

  Svarbiausios temos