01:04 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Lietuvoje užregistruoti du tropinės maliarijos atvejai, dėl išsivysčiusių komplikacijų vienas ligonis mirė

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Po turistinės kelionės į Madagaskarą nuo maliarijos mirė moteris, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Epidemiologinio tyrimo duomenimis, užsikrėtusieji maliarija asmenys kartu su dar dviem lietuviais vasario 9-23 dienomis keliavo po Madagaskarą. Kelionės metu vaistų maliarijos profilaktikai nevartojo. Kitų apsaugos nuo uodų įkandimo priemonių taip pat nenaudojo.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, maliarija buvo diagnozuota Kauno miesto ir rajono gyventojoms, mirusioji buvo 77-erių metų amžiaus. Kita moteris yra sunkios būklės. Pasak sveikatos centro, abi jos susirgo beveik po savaitės, kai sugrįžo iš kelionės.

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Europoje kasmet maliarija suserga apie 7 tūkstančius žmonių, iš kurių 99,9% užsikrečia Afrikoje.

  Pasaulyje yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija, — ypač tropiniuose ir subtropiniuose regionuose. Per paskutinius trejus metus (2015-2017) Lietuvoje užregistruota 17 maliarija susirgusių asmenų, iš jų vienas mirė. Dažniausiai registruojama tropinė maliarija, o užsikrečiama Afrikoje.

  Skiepų nuo maliarijos nėra, o pagrindinės profilaktikos priemonės — vaistų vartojimas. ULAC medikai primena, kad svarbiausia maliarijos profilaktikos priemonė yra reguliarus prieš maliariją skirtų vaistų vartojimas ir apsauga nuo uodų įkandimų. Asmenims, besiruošiantiems keliauti į egzotines šalis, patariama pasidomėti ar šalis nėra priskiriama endeminei teritorijai, taip pat pasitarti su gydytoju dėl vaistų, skirtų maliarijos profilaktikai, vartojimo.

  Dar šia tema

  Naujas įstatymas įpareigoja nedelsiant pradėti ŽIV gydymą
  Lietuvoje pernai ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms
  Kaip atpažinti, tai gripas ar peršalimas
  Tegai:
  maliarija, mirtis, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Madagaskaras, Lietuva

  Svarbiausios temos