00:27 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Lietuvos bankas rengiasi dar šiemet išleisti analogų neturinčią centrinio banko skaitmeninę kolekcinę monetą, praneša banko spaudos tarnyba.

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Planuojama, kad pirmoji tokia moneta bus išleista blokų grandinės (blokchain) ar kitos panašios technologijos pagrindu.

  "Laukia daug technologinių ir kitų iššūkių. Tikimės, kad, juos įveikus, planai virs realybe dar šiemet", — sakė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

  Tai, kokia bus pasirinkta technologija ir konkretūs įgyvendinimo sprendimai, bus siekiama išsiaiškinti specialiame Lietuvos banko organizuojamame programinės įrangos kūrėjų maratone (hackathon). Jame dalyvauti bus kviečiamos skaitmeninių technologijų kompanijos ir IT specialistai iš viso pasaulio. Numatomas specialus renginys turėtų įvykti šių metų gegužę. Apie konkrečias jo detales ir užduotis bus paskelbta balandžio pradžioje.

  Po programinės įrangos kūrėjų maratono, įvertinus visus monetos išleidimo aspektus, bus galutinai apsispręsta ir dėl monetos išleidimo datos, tiražo, nominalo, kainos, technologijos bei platinimo būdo.

  Lietuvos banko valdyba jau nutarė skaitmeninę kolekcinę monetą įtraukti į oficialų Lietuvos banko 2018 metų numizmatinių vertybių išleidimo planą.

  Lietuvos banko išleidžiamų numizmatinių vertybių paskirtis yra kolekcionavimas. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius, asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti. Kaip ir įprastines kolekcines monetas, kolekcines skaitmenines monetas Lietuvos bankui būtų galima grąžinti už nominaliąją jų vertę kaip mokėjimo priemonę.

  Kriptovaliuta: būti ar nebūti Lietuvoje >>

  Metų pradžioje centrinis bankas pranešė, kad sieks sukurti blokų grandinės technologija pagrįstą bandomosios aplinkos (angl. sandbox) platformą "LBChain". Jos tikslas — padėti Lietuvos ir tarptautinėms įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje. Numatoma, kad projektas bus pradėtas vykdyti 2019 metais ir dar labiau paskatins pastaraisiais metais gerokai paspartėjusią FinTech kompanijų plėtrą ir steigimąsi Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Vasario 16-ąją kriptovaliutų verslininkas nemokamai vežiojo žmones Lamborghini
  Fotofaktas: Guogos sūnui krikštatėvis padovanojo kriptovaliutą
  Kas trukdo kriptovaliutoms plisti Lietuvoje?
  Tegai:
  skatmeninė moneta, kriptovaliuta, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos