11:32 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Regione yra didelė Rusijos švietimo programų ir aukštojo mokslo rusų kalba paklausa, teigia Rusijos švietimo ir mokslo ministrė Olga Vasiljeva

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Rusijos švietimo ir mokslo ministerija svarsto Rusijos universitetų filialų Baltijos šalyse klausimą, praneša RIA Novosti.

  "Taip, iš tikrųjų, Rusijos universitetų atstovybių Baltijos šalyse klausimas svarstomas Rusijos švietimo ir mokslo ministerijoje", — sakė Švietimo ir mokslo ministrė Olga Vasiljeva interviu agentūrai.

  Visų pirma, kalbama apie Maskvos valstybinio ekonomikos, statistikos ir informatikos universiteto filialo atkūrimą Rygoje.

  Vasiljeva paaiškino, kad Maskvos valstybinio ekonomikos, statistikos ir informatikos universiteto filialas dirbo Latvijoje nuo 2008 iki 2016 metų. Studentai galėjo studijuoti "ekonomikos" ir "vadybos" specialybes dieninėse ir neakivaizdinėse studijose. Filiale taip pat buvo dėstoma rusų kalba.

  Pasak ministrės, Švietimo ir mokslo ministerija gavo Latvijos Seimo deputato Ivano Klementjevo kreipimąsi, kuriame jis prašo Rusijos pusę atkurti Maskvos valstybinio ekonomikos, statistikos ir informatikos universiteto filialą Rygoje.

  Vasiljeva pasakė, kad, atsižvelgiant į didelę Rusijos išsilavinimo paklausą, ministerija gali atnaujinti filialo darbą.

  Dar šia tema

  Latvijoje neliks rusiškų mokyklų
  Latviai atsisakė pranešinėti apie rusakalbius
  Latvijos premjeras pritaria papildomų pamokų rusų kalba idėjai
  Tegai:
  aukštasis mokslas, universitetai, Olga Vasiljeva, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos