21:28 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Tarnybinis šuo aptiko kokainą, archyvinė nuotrauka

  Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sulaikytos trijų kilogramų kokaino kontrabandos

  © Photo: Lietuvos Respublikos muitinė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (280)
  20 0 0

  Baigtas 2012 metais pradėtas tyrimas dėl didelės kokaino kontrabandos sulaikymo Palangos oro uoste; kvaišalus gabenęs kurjeris jau atlieka laisvės atėmimo bausmę, o narkotikų kontrabandos organizatorius į pareigūnų rankas pakliuvo 2017 metų rudenį

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai baigė dar 2012 metais pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Palangos oro uoste sulaikytos trijų kilogramų kokaino kontrabandos, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Dėl taktinių tyrimo sumetimų apie kvaišalų sulaikymą tuomet neskelbta spaudoje. Narkotikų gabentojas — Lietuvos pilietis buvo suimtas (šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę), bet kitas asmuo — įtariamas narkotikų kontrabandos organizatorius, kaunietis, kurį laiką slapstėsi ir į Lietuvos pareigūnų rankas pateko 2017 metų rudenį. 

  Muitinės pareigūnai kokainą aptiko 2012 metų gruodžio 11 dieną, kai su tarnybiniu šunimi Rada Palangos oro uoste tikrino keleivių bagažą. Šuniui aktyviai susidomėjus iš Čilės per Paryžių ir Rygą atvykusio kauniečio lagaminu, jame rasti du tušti kompiuterių dėklai (rankinės). Detaliai patikrinus minėtus dėklus, jų sienelėse, po apmušalu, rasti keturi paketai su kokainu.

  Kaunietis buvo suimtas, o vėliau nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau pagrindinis įtariamasis narkotikų kontrabandos organizatorius — kitas Kauno gyventojas, kurį laiką slapstėsi užsienyje, o galiausiai įkliuvo Didžiosios Britanijos pareigūnams už kitus sunkius nusikaltimus. 

  Todėl tik 2017 metų rudenį pagal Europos tyrimo orderį jis buvo išduotas Lietuvai Jungtinės Karalystės pareigūnų. Šiuo metu rašomas kaltinamasis aktas, o teismui jis bus perduotas šį mėnesį. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (280)

  Dar šia tema

  Muitininkai likvidavo narkotikų kontrabandininkų grupuotę
  Muitinė sudegino 575 kg sulaikyto kokaino
  Pusė kilogramo kokaino rasta atsarginiame automobilio rate
  Tegai:
  kokainas, kontrabanda, Palangos oro uostas, Palanga, Lietuva

  Svarbiausios temos