20:03 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (347)
  53

  Muitininkai iš baltarusio "Ford Mondeo" ratų ištraukė 359 kontrabandinių cigarečių "Minsk Superslims" pakelius

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Raigardo kelio poste dirbantys muitininkai parodė, kiek kontrabandinių cigarečių pakelių gali sutilpti į lengvojo automobilio padangas — net 359, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Tiesa, nelegaliai gabenamus pakelius į savo automobilio ratus sukimšo ne pareigūnai, o kovo 8-osios popietę į Lietuvą ketinęs įvažiuoti baltarusis. Vyriškis, kaip įprasta tokiais atvejais, pareigūnams žodžiu deklaravo, jokių akcizinių prekių, viršijančių apmokestinamas normas, negabenantis. Tačiau sieną kertančio baltarusio žodžius muitininkai nusprendė patikrinti. 

  Pareigūnų naudojamo tankio matuoklio ir metalo detektoriaus duomenys abejones tik padidino — baltarusio fordo padangose prietaisai rodė ne tik orą. O kad įsitikintų galutinai, muitininkai numontavo vieną "Ford Mondeo" ratą ir peršvietė jį rentgenu.

  Rentgeno nuotraukoje akivaizdžiai matėsi, kad padangoje yra organinės kilmės daiktų, todėl buvo priimtas sprendimas atverti visus automobilio ratus.

  Prapjovę pirmąją padangą muitininkai rado aplink ratlankį apsuktus rūkalų paketus, kurie buvo sutvirtinti ir prie ratlankio priklijuoti lipnia juosta. Taip kontrabandininkas, matyt, tikėjosi išvengti nelegalaus krovinio "baladojimosi" į padangos kraštus, kas trukdytų jam važiuoti greičiau, ir galėtų sukelti papildomų įtarimų pasienyje. 

  Iš viso fordo padangose aptikti 359 pakeliai kontrabandinių cigarečių "Minsk Superslims". Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia daugiau kaip 1 180 eurų. Nelegaliai gabenti rūkalai ir baltarusio automobilis sulaikyti. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (347)

  Dar šia tema

  Muitinė sunaikino 324 tūkst pakelių kontrabandinių cigarečių
  Pasieniečiai atrado 7,5 tūkst pakelių cigarečių ir GPS įrangą
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, muitininkai, Lietuvos muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos