22:18 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė siūlo mažinti giministės ryšius viešajame sektoriuje

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3521

  Beveik 18% savivaldybių administracijų darbuotojų sieja santuokos ar kiti giminystės ryšiai

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė teiks Seimui Darbo kodekso pataisas, numatančias, kad į pareigas viešajame sektoriuje turi būti skelbiamos viešos atrankos, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Vyriausybė yra pasirengusi reformuoti viešąjį sektorių, tačiau šis sektorius — ne tik valstybės tarnyba, bet ir darbo sutarčių pagrindu dirbantys tarnautojai.

  Pasak Grybauskaitės, viešojo sektoriaus reforma negali būti dalinė, ji turi užtikrinti skaidrumą visame sektoriuje ir stabdyti jame korupciją ir nepotizmą, kurie didina neteisingumo jausmą ir emigraciją.

  Šiame sektoriuje priimant darbuotojus į pareigas pirmenybė neretai teikiama pažintims, giminystės ryšiams arba partinei priklausomybei. Net 45% viešojo sektoriaus tarnautojų teigia susidūrę su situacija, kai politikai protegavo savo partijų narius, kad šie eitų pareigas.

  Specialiųjų tyrimų tarnybos duomenimis, 17,66% savivaldybių administracijų darbuotojus sieja santuokos ar kiti giminystės ryšiai. Pagal „Spinter tyrimų" apklausą 40% žmonių mano, kad biudžetinių įstaigų ir savivaldybių darbuotojai sprendimus priima būdami šališki.

  Tad šalies vadovė teiks Seimui Darbo kodekso pataisas, numatančias, kad į pareigas viešajame sektoriuje turi būti skelbiamos viešos atrankos.

  Pagal šalies vadovės siūlomą naują tvarką viešos atrankos turėtų būti skelbiamos į pareigas valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat valstybės ir savivaldybių įmonėse bei valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse.

  Iki įstatymo įsigaliojimo Vyriausybė turėtų patvirtinti konkursų į pareigas paskelbimo, organizavimo ir vykdymo aprašą.    

  Dar šia tema

  Sodra: sumažėjo minimalią mėnesinę algą gaunančių darbuotojų
  Sodra: darbdaviai užtikrino saugesnę ateitį dešimtims tūkstančių dirbančiųjų
  Apklausa: ketvirtadalis Lietuvos gyventojų sirgdami eina į darbą
  Pernai darbo inspekcija gavo 6,7 tūkst skundų, daugiau nei pusė pasitvirtino
  Lietuva pateko tarp lyderių pagal statybos darbų augimą ES
  Tegai:
  viešasis sektorius, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos