17:21 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Išmanusis telefonas, archyvinė nuotrauka

  Endokrinologas paaiškino, kokia žalą smegenims daro išmanieji telefonai

  © Photo: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60 0 0

  Mūsų organizmas yra streso būsenoje dėl pranešimų, ir smegenys gyvena patirdamos nuolatinę įtampą ir baimę

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Nuolatiniai išmaniųjų  telefonų pranešimai ir įspėjimai  turi neigiamos įtakos smegenims, papasakojo portalui "Business Insider" gydytojas endokrinologas Robertas Lastingas.

  Dabar žmonės yra pripratę prie to, kad juos dažnai atitraukia išmaniųjų telefonų pranešimai. Dėl to mūsų smegenys negali atsipalaiduoti ir gyvena  patirdamos nuolatinę įtampą ir baimę.

  Remiantis tyrimais, daugiau nei 85 procentai amerikiečių reguliariai tikrina paštą ir paskyras socialiniuose tinkluose net ir be pranešimų, todėl tai sukelia stresą. Be to, daugumai respondentų dažnai atrodo, kad jų išmanieji telefonai vibruoja, nors iš tikrųjų jokių pranešimų nėra.

  Kai laukiame pranešimų, mūsų širdies ritmas dažnėja, kvėpavimas tampa vis sunkesnis, o raumenys yra nuolatinėje įtampoje. Kaip pabrėžia gydytojas, mūsų organizmai paprasčiausiai nėra pripratę gyenti laukdami nuolatinio "nerimo signalų".

  Nuolatinė streso būklė veda prie to, kad prefrontalinė smegenų žievė, atsakinga už daugelį svarbių kognityvinių funkcijų, "sutrinka" ir praktiškai nustoja veikti.

  "Galų gale, jūs tiegiog pradedate daryti kvailytes", — papasakojo Lastingas.

  Kaip pabrėžia specialistas, 97,5% žmonių smegenys tam tikru metu gali sutelkti dėmesį tik į vieną užduotį. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai išmanusis telefonas gauna naują pranešimą, smegenys yra priverstos persijungti. Dėl to atsiranda streso hormono kortizolio ir dopamino, kuris sukelia malonumo jausmą, išsiskyrimas.

  Taigi, stresas, kurį mes patyriame, bandydami atlikti kelias užduotis vienu metu, blogai veikia mūsų kūną, bet tuo pačiu laiku — dėl dopamino — ir toliau verčia persijungti.

  Pasak endokrinologo, išmanieji telefonai nėra blogis, bet kai jie daug kartų nukreipia mūsų dėmesį į save, tai tampa problema.

  Kaip teigia Lastingas, su priklausomybe galima kovoti — jums tiesiog reikia nusistatyti  ribas, ką galima laikyti "socialiai priimtinu" naudojant išmanųjį telefoną.

  "Tikiuosi, kad kada nors ateisime prie to, kad jūs nepulsite nuolat išsitraukinėti telefono prie žmonių", — sakė ekspertas.    

  Dar šia tema

  Mokslininkai atskleidė netikėtą bėgimo naudą
  Mokslininkai apskaičiavo, kiek kainuoja laimė
  Mokslininkai įvardijo amžių, kai žmogus pradeda senti
  Mokslininkai papasakojo apie paracetamolio pavojų
  Mokslininkai ištyrė, kuo pavojinga net viena cigaretė per dieną
  Tegai:
  išmanusis telefonas, mokslininkai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos