12:12 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Senjorės, archyvinė nuotrauka

  SAM: modernūs protezai gali būti kompensuojami bet kokio amžiaus pacientams

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (216)
  53 0 0

  Lietuvoje gerėja paslaugų ir reikiamų priemonių prieinamumas visiems žmonėms, turintiems negalią, nepaisant jų amžiaus

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Nuo šių metų kovo dar daugiau žmonių galės pasinaudoti galimybe gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamas modernias blauzdos ir šlaunies protezines sistemas, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakyme, kuriuo panaikintas amžiaus ribojimas pacientams, norintiems, kad modernių protezų įsigijimo išlaidos būtų kompensuotos PSDF lėšomis.

  "Anksčiau tokie modernūs protezai galėjo būti kompensuojami tik tiems negalią turintiems žmonėms, kurių amžius — iki 65 metų. Akivaizdu, kad tai buvo socialiai neteisinga ir diskriminavo kitus pacientus, kurie neturėjo galimybes gauti šių modernių priemonių, palengvinančių jiems judėjimą. Dabar šie ribojimai panaikinti, todėl labai tikimės, kad dar daugiau žmonių galės pagerinti savo gyvenimo kokybę, palengvinti judėjimo problemas, pasinaudodami šia valstybės pagalba", — sako Veryga.

  Tad nuo šiol modernūs blauzdos (žemiau kelio) protezai su vakuuminio tvirtinimo sistema ir šlaunies (virš kelio) protezai su hidrauliniu kelio sąnariu ir aktyvia pėda gali būti kompensuojami PSDF lėšomis visiems aktyviausiems, tai yra IV mobilumo lygio pacientams.

  Svarbu žinoti, kad toks protezas gali būti skiriamas tik tiems pacientams, kurių darbinė arba profesinė veikla buvo vykdyta ne mažiau kaip 12 mėnesių per paskutinius trejus metus ir yra susijusi su ypač aktyviu judėjimu.

  SAM atstovai pažymi, kad modernus protezas gali būti skiriamas tretinio lygio gydymo įstaigos gydytojų konsiliumo, dalyvaujant fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui bei gydytojui ortopedui traumatologui. Be to, tokį protezą galima pritaikyti tik tais atvejais, kai paciento gretutinės ligos neturi įtakos protezavimo galimybėms. Kitaip tariant, neturi būti kontraindikacijų.

  Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2017 metais IV mobilumo lygio pacientams iš viso buvo kompensuoti 167 blauzdos ir šlaunies protezai. 51 iš jų — modernus. Pernai tam buvo išleista 385 tūkstančiai eurų PSDF biudžeto lėšų. Šiais metais moderniems protezams kompensuoti papildomai skirta 545 tūkstančiai eurų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (216)

  Dar šia tema

  Nuo lapkričio 80% bus kompensuojami antitromboziniai vaistai
  Medicinos įrangą Lietuvoje bus galima nuomotis
  Tegai:
  protezų kompensavimas, protezai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva

  Svarbiausios temos