18:12 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Druskininkai, archyvinė nuotrauka

  Druskininkuose pernai apsilankė maždaug milijonas turistų

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52 0 0

  Dauguma Druskininkuose apsilankiusių turistų – lietuviai, tačiau padidėjo turistų skaičius iš Izraelio, Rusijos ir Vokietijos

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Druskininkai ir toliau išlieka populiariausias Lietuvos kurortas — pernai kurorte apsilankė ir bent vieną naktį praleido 330 tūkstančių oficialių turistų, antra tiek į Druskininkus pramogauti buvo atvykę be nakvynės, praneša Druskininkų savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pabrėžiama, kad dauguma turistų Druskininkuose lankosi pakartotinai.

  Dauguma 2017 metais Druskininkuose apsilankiusių turistų — lietuviai. Pernai jie sudarė 65% viso lankytojų srauto.

  Be to, pernai net 12,4% išaugo svečių iš Izraelio skaičius. Atvykstančių rusų ir vokiečių srautai išaugo po 10,3%. Dažniau mieste lankėsi ir estai — užfiksuotas 9,3% augimas. Šiek tiek sumažėjo svečių iš Lenkijos, Baltarusijos ir Latvijos.

  Pasak Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, turistus į kurortą traukia kokybiškos, visoms amžiaus grupėms skirtos paslaugos, įdomūs renginiai bei laisvalaikiui pritaikyta infrastruktūra.

  "Kasmet stengiamės atsinaujinti, pasiūlyti kažką įdomaus. Kurorto rinkliavos lėšas investuojame į infrastruktūros tobulinimą ir rinkodarą. Ant laurų užmigti neketiname — kartu su Turizmo ir verslo informacijos centro specialistais bei verslininkais toliau dirbsime siekdami dar geresnių Druskininkų žinomumo ir lankomumo rezultatų",   — sako Urmanavičius. 

  Statistikos departamento duomenimis, turistų skaičius Lietuvoje nenustoja augti. Šalyje rugsėjo — gruodžio mėnesiais apsistojo 607,4 tūkstančio turistų. Beveik pusę visų apgyvendintų užsieniečių sudarė svečiai iš kaimyninių valstybių — Baltarusijos, Rusijos, Latvijos ir Lenkijos.

  Dar šia tema

  Lietuva pasiūlė Vokietijai investuoti į pajūrį ir industrines zonas
  Druskininkiečiai dėl naujos SGD stotelės daugiau nebemokės už rusiškas dujas
  Fotofaktas: Druskininkuose asirado apverstas namas
  Tegai:
  Druskininkai

  Svarbiausios temos