12:12 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Naujos kartos modulinių vaikų darželių projektas, archyvinė nuotrauka

  Rugsėjį Vilniuje duris atvers šeši naujos kartos moduliniai vaikų darželiai

  © Photo: Facebook/Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (162)
  15510

  Naujuose moduliniuose darželiuose saugiai žaisti ir mokytis galės net 630 mažųjų vilniečių

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Šiemet rugsėjį Vilniuje duris atvers pirmieji naujos kartos moduliniai vaikų darželiai, praneša sistinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Numatoma, kad Vilniaus mieste bus pastatyti šeši moduliniai darželiai, kuriuos galės lankyti 630 vaikų. Moduliniai priestatai bus statomi prie šių lopšelių-darželių: "Gabijėlė" (Pašilaičiuose), "Vandenis" (Fabijoniškėse), "Atžalėlės" (Antakalnyje), "Gintarėlis" (Baltupiuose), "Strazdelis" (Karoliniškėse), "Medynėlis" (Karoliniškėse).

  Su naujų modulinių vaikų darželių Vilniuje projektu dirbantis architektas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros katedros vedėjas profesorius Sigitas Kuncevičius teigia, kad įprasti ir moduliniai statiniai skiriasi tik konstrukcine struktūra.

  "Pasaulyje moduliniai statiniai populiarūs dėl pastatymo greičio, mobilumo perkeliant į kitą vietą, jei to prireikia, bei ekologiškumo, kadangi yra gaminami iš metalo arba medžio. Vilniui, kaip ir kitiems didmiesčiams, būdingas demografinis bangavimas, kuomet tam tikru metu labai sparčiai vystosi atskiros miesto teritorijos, jose padidėja gyventojų tankis, atitinkamai — paslaugų paklausa. Problemą leidžia išspręsti moduliniai statiniai, kurie gali būti pastatomi tam tikram laikui konkrečiai funkcijai atlikti", — sako Kuncevičius.

  Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, skandinaviška praktika padės spręsti tėvams aktualų klausimą ne tik dėl vaikų priežiūros darbo metu, bet ir dėl kokybiško ugdymo, jų paruošimo pradinei mokyklai, nes tėvai galės kelti klausimą ne "ar vesiu vaiką į darželį", bet "į kurį darželį keliaus mano atžala".

  Pasak architekto, lopšelio-darželio priestato koncepcija buvo parengta vadovaujantis ilgamete patirtimi ir praktika su vaikams skirtais statiniais. Rengdami šią koncepciją, specialistai išanalizavo šiuolaikinių vaikų įstaigų architektūros pavyzdžius, atsižvelgė į geriausių šalyje veikiančių tokios paskirties objektų statybos ir eksploatavimo patirtį.

  "Mūsų tikslas buvo moduliniam priestatui suteikti žaismingą įvaizdį. Taip atsirado spalvotų elementų, vaikų ūgiui pritaikytų erkerių, kuriuose jie galės atrasti savo individualią erdvę", — sako architektas.

  Jo teigimu, modulinės statybos vaikų darželiai Vilniuje niekuo nesiskirs nuo įprastinės statybos darželių. Kadangi modulinė statyba teisės aktuose nėra atskirai reglamentuota, jai bus taikomi tokie patys griežti reikalavimai, kaip ir kitiems ypatingos svarbos statiniams.

  Šiuo metu Vilniuje darželius lanko 28 668 vaikai. 

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (162)

  Dar šia tema

  Kitąmet Vilniuje bus pastatyti septyni moduliniai darželiai
  Modulinis darželis niekuo nenusileidžia pastatytiems tradiciniu būdu
  Vilniuje atsirado naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų
  Tegai:
  modulinis darželis, vaikų darželiai, vaikai, Vilnius

  Svarbiausios temos