10:04 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  24

  Prie Vilniaus mokyklų ir darželių įrengtose automobilių trumpo sustojimo vietose "Tėvelių stotelė" veiks parkavimo kontrolieriai, kurie vairuotojams trumpai primins naudojimosi šiomis vietomis tvarką

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Šią savaitę prie Vilniaus mokyklų ir darželių įrengtose automobilių trumpo sustojimo vietose "Tėvelių stotelė" ("Kiss and Ride") startuoja edukacinė akcija vairuotojams, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Akciją vykdo SĮ "Susisiekimo paslaugos" parkavimo kontrolieriai. Prie skirtingų mokymo įstaigų akcijos dienomis jie stebės tvarką, kvies vairuojančius vilniečius būti atidžiais ir naudotis "Tėvelių stotelė" vietomis pagal tiesioginę jų paskirtį — trumpam sustoti ir saugiai išleisti vaikus. 

  Trumpalaikio sustojimo vietos buvo įrengtos pernai, atsižvelgant į vilniečių ir mokyklų bendruomenių pateiktus pasiūlymus, kur jų labiausiai reikėtų.

  Edukacinės akcijos vilniečiams idėja gimė 2017 metų pabaigoje įmonei atlikus tėvelių ir visų 60 Vilniaus mokymo įstaigų, prie kurių įrengtos "Tėvelių stotelės", apklausą bei išanalizavus jos rezultatus.

  Apklausa atskleidė, kad vilniečiai pastebi ir teigiamai vertina "Tėvelių stoteles" — jomis naudojasi beveik 44% visų respondentų. Visgi šios apklausos rezultatai parodė, kad neretai pasitaiko ir tokių atvejų, kai "Tėvelių stotelės" naudojamos neteisingai — maždaug 30% respondentų pažymėjo, kad automobiliai jose paliekami ilgiau nei leidžiama ar net neribotam laikui, nors kelio ženklinimas tai draudžia.

  Atsižvelgiant į tai buvo nuspręsta aktyvinti projekto sklaidą ir organizuoti edukacines akcijas, kurių metu parkavimo kontrolieriai vairuotojams trumpai primins naudojimosi šiomis vietomis tvarką bei taisykles, konsultuos ir drausmins tėvelius, o taip pat dalins informacinę medžiagą ir specialius laikrodukus.

  Tikimasi, jog šie laikrodukai padės tėveliams sekti laiką ir atlaisvinti vietą kitiems automobiliams, kuriais atvežami vaikai.

  Primenama, kad Vilniuje įrengtos dviejų tipų "Tėvelių stotelės" — tokios, į kurias atvykus galima užtrukti ne ilgiau kaip 15 minučių ir vietos, kurios skirtos trumpam sustoti ir išleisti vaiką, tačiau likti stovėti jose yra draudžiama.  

  Pirmosios kontrolės akcijos šią savaitę pradėtos vykdyti prie Jono Basanavičiaus progimnazijos, Simono Daukanto gimnazijos, "Genio" progimnazijos, "Genio" pradinės mokyklos ir vaikų darželio "Aukštyn kojom" įrengtose "Tėvelių stotelė" vietose. Jas kaip problematiškiausias ir naudojamas ne pagal paskirtį apklausoje nurodė patys tėveliai. Planuojama, jog tokios akcijos "Tėvelių stotelėse" bus vykdomos iki mokslo metų pabaigos.

  Vilniaus mieste šiuo metu įrengtos 279 trumpo sustojimo vietos "Tėvelių stotelė" prie 60 ugdymo įstaigų. Vilniečiai ir mokyklų bendruomenės kviečiamos teikti siūlymus, kur reikėtų papildomai įrengti "Kiss and Ride" vietas, ir siųsti juos el. paštu info@vilniustransport.lt.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Policininkai pėstiesiems pažeidėjams kartu su bauda įteikia uždegtą žvakę
  Gedimino prospekte sunkvežimis partrenkė vaiką ir paliko įvykio vietą
  Pėsčiųjų dėmesį nuo kelio atitraukia išmanieji telefonai
  Tegai:
  Kiss and Ride, automobiliai, vairuotojai, mokyklos, vaikų darželiai, Tėvelių stotelė, Vilnius

  Svarbiausios temos