05:59 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Lietuvos piliečio pasai, archyvinė nuotrauka

  Įmonių dėmesiui: veiks griežtesni asmens duomenų tvarkymo reikalavimai

  © Sputnik / Констанция Ждановская
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Gegužę Lietuvoje įsigalios griežtesni asmens duomenų tvarkymo reikalavimai; ekspertai perspėja, kad įmonės tam turi ruoštis jau dabar, antraip gresia milijoninės baudos

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Nuo gegužės 25 dienos bus pradėtas taikyti "Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas", kuriuo planuojama užtikrinti daugiau saugumo vartotojui ir griežtesnę tvarką verslui, praneša LRT.

  Šie pakeitimai įsigalios visoje Europos Sąjungoje. Visoms bendrijoje veikiančioms įmonėms bus taikomi vienodi reikalavimai. Jos privalės savo pasirinktais būdais užtikrinti, kad jų tvarkomi asmens duomenys būtų saugūs. Tai ir banko sąskaitos numeris, ir paso duomenys, ir informacija apie automobilį. 

  Ekspertai sako, kad apie tokius pokyčius bene svarbiausia sužinoti "startuoliams", pradedančioms įmonėms, kurių veikla susijusi su asmens duomenų naudojimu, tačiau neturinčioms daug patirties.

  "Dažniausiai "startuoliai" yra susikoncentravę kažkokios labai siauros problemos sprendime, jie sugalvoja techninį sprendimą ir bando jį taikyti ir labai dažnai ta įstatyminė bazė pamirštama", — sako "Nextury Ventures" vadovas  Mindaugas Glodas.

  Visoms įmonėms, kurios po reglamento įsigaliojimo duomenis tvarkys netinkamai, gresia milijoninės baudos.

  "Už šiurkščius pažeidimus numatyta bauda apie 4% nuo metinės apyvartos, bet ne daugiau nei 20 milijonų eurų, o už paprastesnius pažeidimus — iki 2% nuo metinės apyvartos ir ne daugiau nei 10 milijonų eurų", — sako Valstybės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas.

  Pasak ekspertų, sugriežtinti esamą tvarką buvo nuspręsta atsižvelgus į tai, kad pastaruju metu vyksta daug duomenų nutekėjimo atvejų.

  Naujasis reglamentas bus taikomas visoms be išimties įmonėms, įskaitant ir viešojo sektoriaus institucijas, kurios renka ir savo veikloje naudoja asmens duomenis.

  Dar šia tema

  ES investuos milijardą eurų į superkompiuterių sukūrimą
  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  Tegai:
  duomenų apsauga, įmonės, Lietuva

  Svarbiausios temos