09:54 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  128

  Gamtosaugininkai primena iš kokių medžių leidžiama tekinti sulą valstybinėje žemėje, kad netektų mokėti baudos

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Gamtosaugininkai primena, kad tekinti sulą galima toli gražu ne iš kiekvieno po ranka pasitaikiusio klevo ar beržo, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Jau beveik įpusėjo tas trumpas laikotarpis, kai, bundant pavasariui, iš klevų tekinama sula. Po savaitės kitos "prabus" ir beržai. Jie sulauks dar daugiau sulos tekintojų", — rašo gamtosaugininkai savo pranešime.

  Tačiau pagal Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarką, valstybinėje žemėje sulą leidžiama tekinti tik iš tų medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po penkerių metų ir kurių skersmuo ne plonesnis kaip 20 centimetrų. Jeigu medis bus nukirstas ne vėliau kaip po metų, jo skersmuo gali būti ir mažesnis.

  Už tvarkos reikalavimų pažeidimus gresia nuo 10 iki 30 eurų bauda.

  Privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Norintieji leisti sulą privačioje žemėje, tai gali daryti tik gavę tos žemės savininko sutikimą.

  Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama, nepažeidžiant luobo, nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau  vieno metro nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti dvejų centimetrų, o jų gylis medienoje — tyrs centimetrai. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip dešimt centimetrų. Baigus leisti sulą, skyles reikia užkimšti.

  Dar šia tema

  Lietuvoje vyksta kasmetinė aplinkosauginė akcija "Kaminukas"
  Aplinkosaugininkai: Kruojos upė nors ir putoja, tačiau neužteršta
  Tegai:
  sulos tekimas, gamtosaugininkai, sula

  Svarbiausios temos