08:59 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  168

  Lietuva tapo 16-ąja valstybe, kurioje veikia "Amber Alert", ir pirmoji valstybė iš Šiaurės šalių, šalyje vien per praėjusius metus buvo paskelbta 2691 vaiko paieška

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo Facebook Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą "Amber Alert", pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Naujoji sistema įgalino virš milijono Lietuvos Facebook vartotojų prisidėti prie dingusių vaikų paieškos. Lietuva tapo pirmąja iš Šiaurės šalių, kurioje įdiegta ši pasaulyje jau trečius metus naudojama sistema.

  Nors dingimo priežastys labai įvairios, Lietuvoje, skirtingai nei kitose šalyse, vaikai dažniausiai dingsta pabėgę iš namų. Pasak šalies vadovės, tai signalas apie šeimoje egzistuojančias problemas: nesusikalbėjimą, patyčias ar net smurtą. Vaikai nepajėgūs vieni kovoti su problemomis, todėl bėga nuo jų.

  Šalyje vien per praėjusius metus buvo paskelbta 2691 vaiko paieška, per 100 vaikų ieškota ilgiau nei mėnesį.

  Kaip veikia "Amber Alert"

  "Amber Alert" — tai Facebook funkcija, leidžianti atsakingoms institucijoms nedelsiant išsiųsti pranešimą su dingusio vaiko nuotrauka ir naujausia informacija visiems socialinio tinklo vartotojams, dviejų šimtų kilometrų spinduliu nutolusiems nuo vietos, kurioje paskutinį kartą buvo matytas dingęs vaikas.

  Vaikai iki 6 metų negali likti be priežiūros >>

  Lokacijos rodymą įsijungę Facebook vartotojai galės pamatyti "Amber Alert" įspėjimus šalia įprastai savo sraute matomų pranešimų, dalintis šiomis žinutėmis ir taip padėti greičiau rasti dingusį vaiką. Naudojant šią Facebook funkciją pasaulyje pasiekiami daugiau nei 2 milijardai vartotojų, todėl tikimasi, kad tai taps efektyvia ir galinga priemone greičiau atrandant dingusius mažamečius.

  Paieškos Sistema pavadinta Dalaso mieste 1996 metais dingusios mergaitės Amber vardu. Vieną dieną prie jos privažiavo sunkvežimis, vyras įsitraukė mergaitė ir nuo to laiko jos niekas daugiau nebematė, nors įvykio liudininkais buvo Amber brolis ir dar vienas kaimynas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje pradės veikti "Facebook" dingusių vaikų paieškos sistema
  Lietuvos valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas
  Tegai:
  paieška, dingę vaikai, Amber Alert, Facebook, Lietuva

  Svarbiausios temos