13:38 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Kiaulė, archyvinė nuotrauka

  Plečiama afrikinio kiaulių maro buferinė zona

  © Sputnik / Павел Лисицын
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Atsižvelgus į ligos plitimą laukinėje faunoje bei įvertinus riziką, į išplėstą AKM buferinę zoną papildomai įtraukta dar 15 savivaldybių

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplėtė afrikinio kiaulių maro buferinę zoną, praneša spaudos tarnyba.

  Iki šių metų gegužės 1 dienos šioje zonoje esančiuose biologiškai nesaugiuose ūkiuose bus paskerstos visos laikomos kiaules.

  AKM buferinė zona plečiama, kad  kiaulių laikytojai būtų apsaugoti nuo galimų nuostolių, kuriuos jie patirtų nustačius ligą ūkiuose.

  "Remiantis ankstesniųjų metų patirtimi, matome, kad daugiau galimybių AKM virusui patekti į kiaulių laikymo vietas yra šiltuoju metų laikotarpiu, todėl birželio — rugsėjo mėnesiai laikomi pačiais rizikingiausiais ir labiausiai pavojingais kiaulių augintojams", — komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

  Direktoriaus teigimu, kiaules savo reikmėms galima skersti laikymo vietose, ar su teritorinės VMVT leidimu išvežti į VMVT patvirtintas skerdyklas. Jei kiaulės netinkamos skersti dėl amžiaus, galima jas nugaišinti ir gaišenas perduoti šalutinių gyvūninių produktų tvarkytojams.

  Afrikinis kiaulių maras iš Lietuvos nesitraukia, kiekvieną savaitę registruojami vis nauji ligos atvejai šernų populiacijoje. Šiais metais AKM nustatytas jau 472 vietose.

  Карта
  Afrikinio kiaulių maro buferinė zona

  Dar šia tema

  Nubausta gyventoja, išmetusi nuo AKM nugaišusią kiaulę į mišką
  Tegai:
  afrikinis kiaulių maras (AKM), Lietuva

  Svarbiausios temos