16:53 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  Lietuvos žvalgai, archyvinė nuotrauka

  Karoblis siūlo Seimui padidinti algas žvalgybos pareigūnams

  © Lietuvos kariuomenė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5911

  Seimas pradėjo svarstyti krašto apsaugos ministro pasiūlymą didinti žvalgybos ir valstybės pareigūnų atlyginimus

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Seimas pradėjo svarstyti krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pristatytas Žvalgybos ir Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymų pataisas, kuriomis numatoma tobulinti žvalgybos pareigūnų tarnybos apmokėjimo sistemą, padarant ją lankstesnę ir labiau motyvuojančią, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Po pristatymo už projektus balsavo 66 Seimo nariai, prieš — vienas, susilaikė dvylika parlamentarų. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti balandžio 17 dieną.

  Pasak ministro, projekto rengimą paskatino tai, kad žvalgybos pareigūno darbo atlyginimas tapo nekonkurencingas ir nemotyvuojantis. Pristatydamas projektą, Karoblis teigė, kad specialistų ir vyresniųjų specialistų atlyginimas į rankas šiuo metu sudaro nuo 665 iki 1007 eurų, o pareigūnai, kurie analizavo ir teikė išvadas dėl pratybų "Zapad", gauna į rankas 800 eurų.

  Žvalgybos įstatymo pakeitimais siekiama suderinti tarnybinio atlyginimo priedų už tarnybos stažą ir tarnybinį rangą / kario laipsnį dydžių įtaką žvalgybos pareigūnų tarnybiniam atlyginimui, taip pat diferencijuotai vertinti pareigūnų, atliekančių pareigas, susijusias su ypatinga specifika, tarnybos apmokėjimą bei numatyti galimybę motyvuoti žvalgybos pareigūnus už ypač gerus tarnybinės veiklos rezultatus.

  Siūloma įtvirtinti, kad priedas už tarnybinį rangą / kario laipsnį, kuris dabar mokamas nuo pareiginės algos bazinio dydžio, būtų mokamas nuo Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme nustatyto pareiginės algos koeficiento (neįskaičiuojant žvalgybos pareigūno pareiginės algos koeficiento už pareigas, susijusias su ypatinga specifika).

  Anot ministro Karoblio, žvalgybos pareigūnų pareiginių algų koeficientą siūloma keisti dviem etapais — nuo 2018 metų liepos 1 dienos ir nuo 2019 metų liepos 1 dienos.

  Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme numatoma nustatyti žvalgybos pareigūnams pareiginių algų koeficientų minimalias ir maksimalias ribas.

  Dar šia tema

  Lietuvos karių algos gali didėti 30%
  ŠMM paskirstė beveik 23 mln eurų mokslo darbuotojų atlyginimams didinti
  Šiemet didės ugniagesių atlyginimai
  Tegai:
  žvalgyba, atlyginimai, Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos