02:42 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
  45

  Renginyje veiklos bus ir mažiems, ir dideliems, lauks pasakojimai apie Lietuvos stumbrus, pėdsekystė, viktorina ir žaidimai

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Šeštadienį, kovo 17 dieną, 13:00 Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius) įvyks Gamta po stogu ciklo renginys "Stumbras — girių galiūnas", praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Renginyje laukia pasakojimai apie Lietuvos stumbrus, pėdsekystė, viktorina "Stumbras ar bizonas" ir žaidimai vaikams.

  Apie stumbrus pasakos populiarusis gamtos fotografas Marius Čepulis, stumbrų ekspertas Rytas Papšys ir gamtos apsaugos agentūros "Baltijos vilkas" atstovai.

  Lietuvoje ganosi mitais apgaubtas didžiausias Europos gyvūnas, praeitą šimtmetį išgelbėtas nuo išnykimo. Renginyje bus kalbama apie stumbro svarbą gamtai, iššūkius, su kuriais šiandien susiduria šis istorinis Lietuvos didžiosios Kunigaikštystės žvėris. Šiandien daug diskutuojama, kaip toliau elgtis su stumbrais, į juos atsakymų reikia ieškoti visiems kartu, o pradėti — nuo pažinties.

  Renginyje apie stumbrus ypač laukiamos šeimos su vaikais, nes mažyliams bus skiriama daug žaidimų, viktorinų. "Baltijos vilkas" šiam renginiui pagamins natūralaus dydžio stumbro maketą, kad visi pajustų šio žvėries grožį ir didybę.

  Gamta po stogu — tai Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos organizuojamas renginių ciklas, kurio metu įvairaus amžiaus lankytojams Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre pristatoma Lietuvos gyvūnija, augalija, kraštovaizdis, gamtos reiškiniai, saugomų teritorijų lankytinos vietos. Renginiai skirti šviesti visuomenę, supažindinti, ką ir kodėl reikia saugoti, atskleisti gamtoje slypinčias paslaptis.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)

  Dar šia tema

  Nelaimė geležinkelyje: traukinys mirtinai partrenkė tris stumbrus
  Žvėrinčius kviečia į stumbryno atidarymą
  Futbolininkų dėka Lietuvos zoologijos sode sutvarkytas stumbrynas
  Tegai:
  stumbrai, Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos