03:17 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (169)
  432

  Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino mažiausią konkursinį balą, kuris bus taikomas visiems stojantiems į aukštojo mokslo įstaigas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. 2018 metais mažiausias stojamasis konkursinis balas nežymiai kilsteltas ir bus universitetuose 3,6, o kolegijose — 2 balai, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai.

  Šis kriterijus bus taikomas visiems stojantiems į aukštojo mokslo įstaigas.

  2017 metais universitetai į valstybės finansuojamas studijas galėjo priimti surinkusius ne mažiau nei 3, kolegijos — ne mažiau nei 1,6 stojamojo balo, dauguma aukštųjų mokyklų tokią pačią studijų kartelę taikė ir stojantiems į mokamas studijų vietas. Iki 2017 metų ministerija galėjo tik raginti aukštąsias mokyklas įsivesti minimalų balą tiek stojantiesiems į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.

  Kaip skaičiojamas

  Mažiausias stojamasis konkursinis balas skaičiuojamas iš keturių dalykų brandos egzaminų. 3,6 balas susidaro, jeigu mokinys išlaiko 4 brandos egzaminus pagrindiniu lygiu — surenka vidutiniškai po 36 balus iš 100. Pagal dešimtbalę skalę tai yra šešetas. Slenkstinį balą 2 stojantysis surenka 4 brandos egzaminus išlaikęs patenkinamu lygiu — gavęs vidutiniškai po 20 balų iš 100. Konvertavus į dešimtbalę skalę, tai yra ketvertas.

  Pretenduojantieji gauti valstybės finansavimą abiturientai, šiemet kaip ir pernai būtinai turės būti išlaikę bent 3 brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį — jeigu stoja į universitetus, valstybinį arba mokyklinį — jeigu stoja į kolegijas); užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) ir matematikos brandos egzaminą (išskyrus stojančiuosius į menų studijas). Matematikos brandos egzaminas turi būti išlaikytas ne mažesniu negu 25 balų įvertinimu, išskyrus besirenkančius humanitarinius mokslus — jie matematikos egzaminą turi būti išlaikę ne mažesniu negu 16 balų įvertinimu.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (169)

  Dar šia tema

  Studijas baigę užsieniečiai galės laikinai likti gyventi Lietuvoje
  Profesinėse mokyklose nebeliks daugiau nei 300 programų
  Lietuvoje nuo rugsėjo bus rengiami dronų specialistai
  Tegai:
  kolegijos, stojimas, universitetai, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos