05:03 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Kelių policija atkreipia "plieninių žigrų" gerbėjų dėmesį, kad kovo mėnesį, jeigu važiuojamoji kelio dalis yra apsnigta ar apledėjusi, jiems vis dar draudžiama eksploatuoti savo transporto priemonę

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Vadovaujantis Kelių eismo taisyklių reikalavimais, mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio-vasario mėnesiais ir nuo kovo 1 dienos iki lapkričio 30 dienos, jeigu važiuojamoji kelio dalis yra apsnigta ar apledėjusi, informuoja Kelių policijos tarnyba.

  "Vadinasi, jeigu važiuojamoji kelio dalis nėra apsnigta ar apledėjusi, nurodytos transporto priemonės gali būti eksploatuojamos ir kovo mėnesį — motociklais, kaip ir kitomis minėtomis transporto priemonėmis į kelią galima išvažiuoti su vasarinėmis padangomis", — pabrėžiama pranešime.

  Tačiau svarbu būti atsargiems, nepamiršti saugumo reikalavimų: prieš išvažiuojant į kelią įsitikinti, ar važiavimo (eismo) sąlygos yra tinkamos ir kelio danga nėra (ir nebus) apsnigta ar apledėjusi.

  Kaip ekspluatuoti motociklus su vasarinėmis padangomis
  Kaip ekspluatuoti motociklus su vasarinėmis padangomis

  Transporto priemonių draudikų informacija: įvykus eismo įvykiui, jei transporto priemonė buvo su vasarinėmis padangomis, ir nustačius, kad kelio danga buvo apledėjusi ar apsnigta, draudimo bendrovė regreso tvarka gali išieškoti žalą iš eismo įvykio kaltininko. Be to, nustačius, kad transporto priemonė eksploatuojama su netinkamomis padangomis, gali būti panaikintas privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

  Septyniose sostinės vietose galima nemokamai priparkuoti motociklus >>

  Lietuvos policija atkreipia dėmesį, kad įstatymai suteikia galimybę mopedų, motociklų, triračių, visų rūšių keturračių vairuotojams patiems apsispręsti, kada verta išvažiuoti į kelią. Tačiau pareigūnai įspėja ir prašo vairuotojų pasirūpinti savo ir kitų saugumu kelyje, nerizikuoti ir būti atsakingiems.

  Dar šia tema

  Lietuvos keliuose per savaitę žuvo motociklo vairuotojas ir pėsčiasis
  Savo sunkvežimiu ar motociklu: naujos vairavimo egzamino taisyklės
  Policija: garsiai burzgiantiems motociklams bus panaikinta techninė apžiūra
  Tegai:
  pavasaris, motociklas, sniegas, Lietuva

  Svarbiausios temos