03:05 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (81)
  79

  Jau devintą kartą rengiama "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ" siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, ieškoti efektyvių būdų, kaip stabdyti patyčių paplitimą tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Kovo 19 dieną Lietuvoje prasideda "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ". Patyčių prevencijos renginius iki pat kovo 25 dienos organizuos daugiau kaip tūkstantis šią idėją palaikančių mokyklų, vaikų ir jaunimo centrų, nevyriausybinių organizacijų visoje Lietuvoje, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Veiksmo savaitę prieš patyčias devintą kartą rengia emocinės paramos tarnyba "Vaikų linija". Šių metų "Veiksmo savaitės" šūkis — "Kurią pusę pasirinksi tu? ".

  "Vaikų linijos" vadovas daktaras Robertas Povilaitis pabrėžia, kad prieš 15 metų jie pradėjo kampaniją "BE PATYČIŲ", kurios viena iš iniciatyvų yra jau tradicine tapusi "Veiksmo savaitė", siekdami aktualizuoti patyčių problemą ir parodyti, kad norint sumažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio paplitimą mokyklose, reikės ilgalaikių ir nuoseklių pastangų, sistemingo prevencinių priemonių taikymo.  

  "Šiandien mūsų visuomenėje patyčios pagaliau jau laikomos rimta visuomenės problema. Atrodo, kad mūsų visuomenė tampa vis jautresnė, pastabesnė ir nepakantesnė kitų žmonių užgauliojimui ir žeminimui, todėl panašu, kad judame link sveikesnių tarpusavio santykių ir brandesnės visuomenės. Vis dėlto, nors galima matyti pirmuosius pozityvius pokyčius, neleistinai daug vaikų ir paauglių vis dar patiria patyčias ir kenčia dėl jų. Todėl turime nuosekliai dar intensyviau dirbti, kad patyčių ir smurto tiek mokyklose, tiek kitose aplinkose būtų mažiau", — pastebi Povilaitis.

  Susipažinti su "Veiksmo savaitės" dalyvių veiklomis galima "Vaikų linijos" kampanijos "BE PATYČIŲ" svetainėje.

  Siekdami išklausyti daugiau vaikų, norinčių pasidalinti savo patyčių patirtimis, "Vaikų linijos" savanoriai konsultantai kovo 19-25 dienomis, budės ilgiau. Į vaikų ir paauglių skambučius telefonu 116111 bus atsiliepiama visą parą, o internetu su budinčiais konsultantais galima bus pabendrauti nuo 18:00 iki 21:00. Daugiau informacijos — www.vaikulinija.lt.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apmoka gyventojų, skambinančių į emocinę (psichologinę) pagalbą teikiančias tarnybas, skambučius ir iš dalies dengia tarnybų administravimo išlaidas.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (81)

  Dar šia tema

  Kartu sustabdykime patyčias: nauja interneto karštosios linijos svetainė
  Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį
  "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ": krepšininkai už sportą be patyčių
  Tegai:
  patyčios, Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ, Lietuva

  Svarbiausios temos