04:26 2019 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Laikrodžiai, archyvinė nuotrauka

  Šį savaitgalį Lietuvoje bus įvedamas vasaros laikas

  CC BY 2.0 / EuroVizion
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33161

  Lietuvoje keičiamas žiemos laikas, visi laikrodžiai atsukami viena valanda į priekį

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Šį sekmadienį, kovo 25 dieną, Lietuvoje bus įvedamas vasaros laikas — laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn.

  Nuo šiol teks valanda mažiau miegoti, tačiau dienomis bus ilgiau šviesu.

  Kaip ir daugumoje valstybių, jis įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, trečią valandą nakties persukant laikrodžio rodykles valandą į priekį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį, ketvirtą valandą nakties atsukant laikrodžio rodykles valandą atgal.

  Pirmą kartą Lietuvoje vasaros laikas buvo taikytas 1981-1989 metais, panaikintas 2000 metais, o nuo 2003 metų sausio 1 dienos įvestas antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką.

  Vasaros laikas naudojamas visose Europos valstybėse (išskyrus IslandijąRusijąBaltarusiją).

  Praėjusių metų pabaigoje Seimo nariai parėmė Vyriausybės priimtą sprendimą, kad Lietuva pati galėtų nuspręsti, ar jai kartą per metus įvesti vasaros laiką, ar ne. Už nutarimą balsavo 76 parlamentarai, prieš buvo 7, tiek pat parlamentarų susilaikė. ES pritarimo planui atsisakyti vasaros laiko ketina siekti ne tik Lietuva, bet ir Suomija, Lenkija, Estija.

  Pernai "Vilmorus" atliko reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausą, kirį parodė, kad  beveik 80% pasisako prieš laiko sukiojimą.

  Tegai:
  vasaros laikas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos